Hiina nimetab USA inimõigusraportit silmakirjalikuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2014 kell 15:45Hiina avaldas täna USA kohta inimõigusraporti, milles tõstab muu hulgas negatiivselt esile droonirünnakute korraldamist välisriikides, riigi rahastatavat jälitustegevust, Ühendriikides “lokkavat” relvastatud kuritegevust ning “lapstööjõu ulatuslikku kasutamist” põllumajandussektoris, vahendas BNS.

 

Hiina süüdistused on vastuseks Washingtoni neljapäeval avaldatud raportile kogu maailma riikide ning teiste seas ka Hiina inimõigusolukorra kohta. Dokumendis kiideti küll Hiinat teatud edusammude eest, kuid märgiti samas, et “repressioon ja sunnimeetmed, eriti just tsiviil- ja poliitiliste õiguste eest võitlevate organisatsioonide ja üksikisikute vastu […] on kasutusel regulaarselt” ning samuti jätkab Peking etniliste uiguuride ja tiibetlaste represseerimist.

Peking nimetab aga Washingtoni silmakirjalikuks, öeldes, et USA “on varjanud ja hoidunud mainimast oma inimõigusprobleeme” nagu näiteks riikliku julgeolekuameti (NSA) jälgimisprogramm PRISM, mis “on inimõigustega sügavas vastuolus”.

Hiina tavapäraselt teiste riikide kohta inimõigusraporteid ei koosta, kuid reageerib tihti USA kriitikale.

 

Allikad: BNS, Voice of America

Foto: voanews.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt