Hollandi supermarket seadis üksindusega võitlemiseks sisse “jutustamise kassad”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2019 kell 14:34Hollandis Vlijmen’is asuv Jumbo Supermarket tuli unikaalse idee peale, kuidas aidata eakaid üksindusega võitlevaid inimesi ning seadis sisse spetsiaalsed jutustamise kassad ja kohvinurgakese. Madalmaades (ja ka paljudes teistes riikides) on üksindus eakate inimeste seas väga tavaline nähtus. Uuringu kohaselt seisab selle probleemiga silmitsi 50% 55-aastastest ja vanematest inimestest.

 

Niisiis võttiski Hollandis Vlijmenis asuv kohalik Jumbo supermarket ette kaks suurepärast initsiatiivi, mida tuntakse “kõik koos-kohvinurga” ning “jutustamise kassana”. 94-aastane Christien Smits ja Hollandi minister Hugo de Jonge seadsid ametlikult sisse kohvinurga, mille eesmärgiks on luua kohtumispaik eakatele inimestele. Seal saavad nad kohtuda kohalike inimeste ja “Alles Voor Mekaar” (“Kõik üksteise jaoks”) sihtasutuse vabatahtlike liikmetega. Kõnealune sihtasutus lasub kohalike vabatahtlike õlul, kes on sellega toimetanud aasta aega ja saavutanud suurt edu. Seal saavad kokku vabatahtlikud ja eakad üksikud inimesed, keda vabatahtlikud aitavad sisseostude tegemisel, osutavad abikätt aiatöödes jne.

Jumbo eesmärgiks oli luua positiivne ja õnnelik atmosfäär, mida kohtumispaigaks loodud kohvinurgake pakub. Aga nende panused sellega ei piirdu. Inimesed, kes soovivad natuke juttu ajada, saavad külastada vastavaid kassasid, mis on maailmas ilmselt ainulaadsed. Tõsi, seal võib kuluda pisut rohkem aeda, sest müüja võtab aega selleks, et inimesega pisut lobiseda.

Mis puudutab kohvinurgakest, siis on selle idee autoril Alexander van Weert’il väga kõrged ootused. “Me külastame kohvinurka regulaarselt selleks, et luua sidemeid ja kontakte inimestega, kellele võib tugi ära kuluda. Lihtsalt hoolitseme üksteise eest,” sõnas ta. Selle idee toetaja ja vabatahtlik Liesbeth Geveling külastab igal nädalal 94-aastast Christen Smitsi. “Ma lähen temaga sisseoste tegema või teeme koos ühe joogi. Meist on saanud tõelised sõbrad,” märkis Geveling.

Supermarketid võtavad aina enam kasutusele rohkem tehnoloogiat, mille abil kulusid kokku hoida ja ergutada inimesi iseteeninduskassasid kasutama. Andes klientidele võimaluse ise enda sisseoste skanneerida ja maksta, on meil aina vähem inimkontakti. Jumbo supermarket muudab seda trendi ja annab sellega positiivset eeskuju üksindusega võitlemiseks.

 

Allikas: Bright Vibes

Foto: jumbo.nl

 

Toimetas Janne Ark

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt