Kodutu mees on avaldamas oma esimest mobiilirakendust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2013 kell 16:15Mida rohkem ühiskond kihistub, seda rohkem on ka neid inimesi, kellel on potentsiaali, kuid kes jäävad elu hammasrataste vahele ning ei suuda sealt enam välja rabeleda. See lugu on hiilgav näide sellest, et tihti on sellistel inimestel vaja vaid võimalust, et oma elus taas siht leida.

 

Augustis kirjutas blogipidaja Patrick McConlogue, kuidas ta näeb iga päev New Yorgis ringi käies kodutuid inimesi, kellest mõni on hulluks läinud, mõni joob ja mõni teenib kerjamisega lihtsalt oma igapäevast palka. Kuid vahel näeb ta ka kedagi, kes justkui ei kuuluks sinna ellu ja nii kohtus ta umbes 28-aastase kodutu mustanahalise mehega ning alustas eksperimenti.

McConlogue kirjeldab esimest kohtumist mehega nii: “Ta oli leidnud ketid ja pannud need endale lõuatõmmete ajaks ümber kaela. Ma pole empaatias hea, aga minu kaks numbrit liiga väike süda murdus pisut, kui ma teda nägin. See oli silmnähtav tahe – seal oli kodutu kutt, ketid ümber kaela, kes võitles, et mitte alla anda. See oli filmiplakati vääriline. See oli tahe.”

McConlogue, kes töötab ise tarkvaraarendajana, läks mehe juurde ja andis talle valiku: ta kas tuleb järgmisel päeval saja dollariga tagasi või tuleb tagasi kolme JavaScripti õpiku ja kõige odavama sülearvutiga. Samuti pakkus ta, et läheb iga päev varem tööle ja tuleb iga päev tund aega varem töölt ära, et veeta see aeg kodutut koodi kirjutama õpetades. Kodutu valis teise variandi.

Õhtul postitas ta selle jutu oma blogisse, kust selle loo korjasid üles ka suured meediaväljaanded ning blogijale tuli väga palju tagasisidet.

Järgmisel päeval projekt jätkus. Selgus, et kodutu nimi oli Leo, ta oli väga andekas ja talle pakkusid erilist huvi keskkonnateemad. Nii jahmatas ta McConlogue’i pikkade mõtisklustega toiduhindadest, rohelise energia tähtsusest ja NYC transpordisüsteemist.

Leo oli kaotanud töö 2011. aastal ja elukoha varsti pärast seda, sest naabrusesse ehitati luksuslik maja, mis viis hinnad lakke. Nüüd, pärast vaid kaheksat nädalat koodikirjutamise õppimist, on ta välja andmas oma elu esimest mobiilirakendust, millel on nimeks Go Green. Pole veel teada, mida rakendus teeb, teada on vaid, et see on seotud Leo südamelähedase teema – keskkonnaga.

Leo teekonnale on nüüdseks õla alla pannud mitmed organisatsioonid ja firmad, ning juba käivad läbirääkimised tema loost jutustava raamatu kirjutamiseks.

 

 

Jälgi Leo tegemisi tema Facebooki kontol.

 

Allikad: PSFK, Medium

Foto: facebook.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt