Mees lasti maha kahe sõna pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2013 kell 11:25Iisraeli turvatöötaja tappis reedel Jeruusalemmas Templimäe läänemüüri ehk nutumüüri ääres juudist külastaja, pidades teda eksikombel Palestiina äärmuslaseks. “Ta hüüdis mingil põhjusel Allahu Akbar (Jumal on suurim)”, ütles politsei kõneisik, “turvatöötaja haaras oma relva ja tulistas mitu lasku kahtlusaluse pihta, kes suri pisut hiljem vigastustesse.”

 

Tulistamine leidis aset täna hommikul mõni minut enne kella 8, nutumüüri esine väljak oli selleks ajaks hommikusele palvusele kogunenud inimesi täis. Riigiraadio teatel öelnud turvaatöötaja politseiuurijatele, et talle tundus, nagu hakkaks 46-aastane mees midagi taskust välja tõmbama, ja oli valmis ründama. Politsei ei leidnud mahalastud mehe juurest midagi kahtlast, vahendas raadio. Teiste teadete kohaselt toimus tulistamine müüri ääres asuvas avalikus tualetis.

Fraasi Allahu Akbar on seostatud varemgi islami äärmuslaste rünnakutega, kuid tavainimesed kasutavad seda palvetes või näiteks tugeva ehmatuse korral. Veel pole selge, miks oleks pidanud juut seda fraasi kasutama.

Templimägi läänemüüri ja kaljukirikuga on üks Jeruusalemma sagedasemaid juutide ja palestiinlaste kokkupõrgete kohti, sest samas asub islami tähtsuselt kolmas pühapaik Al-Aqsa mošee.

 

Allikad: BNS, RT

Foto: tripadvisor.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt