Iisraeli sõdurid tulistasid surnuks kaks meelt avaldanud Palestiina last

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2013 kell 20:40 

BNS kirjutab, et Iisraeli politsei ajas Jeruusalemmas pärast reedest palvust laiali palestiinlaste meeleavalduse ning pidas kinni kolm inimest, teatas politsei pressiesindaja. Meeleavalduste põhjuseks oli kõrivähki põdenud palestiina mees, kelle surmas süüdistatakse Iisraeli, et riik haigele mehele kinnipidamisel ravi ei võimaldanud. Pärast juhtunut tulistasid Iisraeli sõdurid surnuks ka kaks palestiina last, kes neid protesti märgiks kividega loopisid.

 

Iisraeli annekteeritud Ida-Jeruusalemmas Issawiya linnaosas kogunes mitukümmend inimest meeleavaldusele, ütles politsei pressiesindaja, AFP korrespondendi sõnul sai kümmekond inimest kergelt vigastada. Politsei saatis eelnevalt lisajõude vanalinna, sest kartis rahutuste puhkemist Al-Aqsa mošeekompleksi juures. Mošeesse lubatakse vaid üle 50-aastaseid palestiinlastest mehi, kellel on Iisraelis väljastatud tõend Jeruusalemmas elamise kohta. Naistele ei ole piiranguid kehtestatud.

 

Läänekaldal Hebronis kasutas politsei pärast reedest palvust pisargaasi protestijate vastu, kes neid kividega loopisid.

Meeleavaldused olid väiksemad nendest, mis on viimastel päevadel Läänekallast raputanud seoses Iisraeli vanglas surnud palestiina vangiga. Kõrivähki põdenud 64-aastane Abu Hamdiyeh suri teisipäeva hommikul Beersheva linna Soroka haiglas. Palestiina võimude sõnul on tema surmas süüdi Iisrael, kes ei vabastanud kinnipeetavat, et talle ravi võimaldada.

Iisraeli väed tulistasid mõne päeva eest surnuks kaks Palestiina teismelist, kes Hamdiyehi surma järel juudiriigi julgeolekujõude kividega loopisid.

 

Tavaliselt lapsi siiski ei tapeta, vaid “ainult” vangistatakse

Märtsis avaldas UNICEF raporti, kus on kirjas, et okupeeritud aladel pole haruldane, et lapsed äratatakse keset ööd relvastatud sõdurite poolt ning viiakse kinniseotult ilma saatjata ülekuulamiskeskustesse. Vastuhakkavaid perekondi ähvardatakse vägivalla ja edasiste meetmete tarvituselevõtuga.

Iisraeli võimud on viimase kümne aasta jooksul arreteerinud igal aastal umbes 700 palestiina poissi, kes saavad harilikult süüdistuse kivide loopimises Iisraeli sõdurite ja nende sõidukite pihta. Lastele, kes on üle 14 aasta vanad, võidakse kohaldada ka maksimumkaristusi – 10 aastat eseme viskamise eest inimese pihta ja 20 liikuva sõiduki pihta.

 

Allikad: BNS, Telegram

Loe lisaks: Jerusalem Post

Foto: paradigm-shift-21st-century.nl

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt