Obama tahab rohkem tulumaksu koguda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 9:15Foto: By Pete Souza – http://www.whitehouse.gov/ Accessed 2009-02-25; Story, Public Domain, Wikimedia Commons

Ameerika Ühendriigid peavad rohkem tulumaksu koguma, et vähendada eelarvedefitsiiti, ütles USA president Barack Obama enne ameerika jalgpalli finaalmängu antud intervjuus telekanalile CBS.

 

Obama kinnitas, et makse ei pea tõstma, kui lõpetatakse maksuseaduses kehtivad erisused ja “augud” riskikapitali- ja erafondide juhtidele, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ühendriikide 2012. aasta viimase kvartali järsu majanduslanguse põhjuseks oli Obama arvates Washingtoni bürokraatia.

“Olen korduvalt öelnud, et Washington ei suuda tegutseda kriisi varjus. See jahutab tarbijaid ja paneb ettevõtjad muretsema. Me ei tohi lubada endale haavade tekitamist. On olemas ka vastutustundlik tee eelarveprobleemide lahendamiseks – see peab toimuma tasakaalustatud lähenemisega, mida enamus toetab,” ütles Obama.

 

Kongressi eelarvebüroo (CBO) arvutuste kohaselt peaks defitsiidi vähendamise tulemusena järgmise kümne aasta jooksul eelarvesse kogunema 4 triljonit dollarit, vahendas Infowars jaanuari alguses.

 

 

Allikad: ERR, Infowars

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt