Politico: Kuidas Bill Gates & Co kaaperdasid globaalse COVID-reageerimise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2022 kell 20:08Foto: GatesNotes + Canva.com

14. septembril avaldati Politicos USA ja Euroopa ajakirjanike uuriv artikkel „Kuidas Bill Gates ja tema partnerid võtsid üle globaalse COVID-reageerimise“, mis paljastab koroonaterrorismi tagamaid – suurim raha- ja infoliigutaja selles mängus oli Bill & Melinda Gatesi Sihtasutus, kelle kõrval kujundasid kogu maailma vaktsiini- ja ravimipoliitikat vaktsiiniliit Gavi, Briti heategevuslik teadusfond Wellcome Trust ning CEPI (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations) ehk rahvusvaheline vaktsiinide uurimis- ja arendusrühm Epideemiaks Valmisoleku Innovatsiooni Koalitsioon. Kasutades oma rikkust ja mõjuvõimu tegid need Gatesiga tihedalt seotud organisatsioonid USA-s ja Euroopa Liidus lobitööd, et loksutada paika oma prioriteedid järgmise pandeemia jaoks. Teisisõnu, nagu ütles rahvatervise õiguse spetsialist Lawrence Gostin Politicole: “Väga räigelt öeldes ostab raha mõjuvõimu. Ja see on halvim mõju. Mitte ainult sellepärast, et see on raha – kuigi see on oluline, sest raha ei tohiks poliitikat dikteerida –, vaid ka seetõttu, et see tagab eelisjuurdepääsu suletud uste taga.” Avaldame Politicos ilmunud artikli tõlke lühendatud  kujul. 

Teemat kajastas ka antud uurimuses kaasa löönud Welt: “Kas Bill Gatesi fondil on liiga suur võim?“.

 

Politico sõnul said Bill Gates ja tema partnerid vastutasuks enneolematu ulatusega juurdepääsu Maailma Terviseorganisatsiooni tegevusele, aga ka maailma riikide kõrgeimatele valitsustasanditele, et nende kaudu mõjutada globaalset tervisepoliitikat.

Seitse kuud kestnud uuringu käigus jõudis Ameerika Ühendriikide ja Euroopa uuriv ajakirjandus Saksa ajalehe Welt andmetel järelduseni, et toimus vääramatu võimunihe valitsustelt valitsusväliste organisatsioonide rühmale. Olles relvastatud mõjukate kontaktidega lääneriikide kõrgeimatel tasanditel ja omades otsekontakte farmaatsiatööstusega, võtsid ülalnimetatud neli organisatsiooni sageli endale valitsuste ülesandeid, kuid seda ilma valitsuste vastutuseta.

Samal ajal, kui riigid arutlesid endiselt pandeemia tõsiduse üle, tegid need organisatsioonid kindlaks potentsiaalsed vaktsiinitootjad ja sihipärased investeeringud testide, ravimeetodite ja süstide väljatöötamisse. Lõpuks kasutati oma mõjuvõimu Maailma Terviseorganisatsiooni struktuurides, et panna paika ülemaailmne Covidi tööriistade levitamise strateegia.

10 miljardit dollarit Covidi haipimiseks

Need neli organisatsiooni on alates 2020. aastast Covidile kulutanud peaaegu 10 miljardit dollarit – sama palju kui USA juhtiv agentuur, kelle ülesandeks on võidelda Covidiga välismaal. Organisatsioonid andsid ühiselt 1,4 miljardit dollarit Maailma Terviseorganisatsioonile, aidates WHO-l välja töötada Covid-19 nn tööriistade levitamise süsteemi. See programm ei realiseerunud küll esialgse

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD

Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt