Poola eksminister eitab oma allkirja CIA salavangla pabereil

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 19:44Foto: Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons

Postimees kirjutab, et Poola endise peaministri Leszek Milleri sõnul on senaator Jozef Pinior valetaja, kui väidab, et tema allkiri seisab Poolasse Luure Keskagentuuri (CIA) salavanglaid lubavatel dokumentidel.

 

“Kui senaator Pinior usub, et ta nägi dokumenti, millel oli minu allkiri, siis on ta valetaja ja kaabakas,” ütles Demokraatliku Vasakalliansi (SLD) liider Leszek Miller täna hommikul pärast seda, kui Euroopa Inimõiguste kohus teatas, et avalikustab uurimismaterjale, mis käsitlesid CIA terrorismivastase sõja salavangla võimalikku asukohta Poolas.

Pinior ütles täna hommikul, et on piisavalt tõendeid sellest, et Poolas asus CIA salavangla ja seda Milleri valitsuse nõusolekul.

 

Miller aga eitas CIA vangla võõrustamist Poolas ja kordas oma juba kahe aasta eest öeldud sõnu, et Kirde-Poolas ei asunud sellist “musta” kohta.

Poola justiitsminister Jaroslaw Gowin märkis, et teda häirib, et Haagis tegutsev kohus otsustas selle uurimisega seotud dokumendid avalikustada. Kohus tegi avalikuks paberid, mis puudutavad Abd al-Rahim al-Nashirit, kes väidab, et CIA pidas teda kinni ja piinas Poola territooriumil.

 

Poola ja CIA vangilaagrite juhtumit on uuritud juba 2008. aastast, kuid asja tuumani ei ole veel jõutud, kirjutab Polskie Radio uudisteportaal.

Allikad: Postimees, Thenews.pl

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt