Prantsusmaa lapsed peavad hakkama üldharidust omandama kohustuslikult juba 3-aastaselt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2018 kell 10:47Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas teisipäeval, et 2019. aasta 1. septembrist alates kehtestatakse koolikohustus alates kolmandast eluaastast. Riigipea leiab muuhulgas, et see samm aitab kaasa äärmusluse ja terrorismi ennetamisele, sest lapsed ei võõrandu ühiskonnast, vahendab ERR.

 

Seni on lapsed pidanud Prantsusmaal kooli minema hiljemalt kuueaastaselt, kuid haridussüsteem võimaldab juba praegu alustada kooliteed kolmeaastaselt ning seda on väga palju perekonnad ka kasutanud. Prantsusmaal käib umbes 97 protsenti kolmeaastastest lastest lasteaedades ja eelkoolides ning seetõttu on seda sammu peetud ka suures osas sümboolseks, vahendasid The Times ja AFP.

Macron on veendunud, et esimene koolikohustuse vanuse langetamine pärast 1882. aastat annab veelgi paremaid tulemusi ja seda ka pikemas perspektiivis. Ametlikult hakkab uus kord kehtima jaanuaris ja sellega hakkab Euroopa Liidus olema kaks riiki, kus riigiharidus on kohustuslik alates kolmandast eluaastast – Ungari ja Prantsusmaa.

Eelkooliõpetajate ametiühingud on olnud reformi vastu ning avaldanud arvamust, et lapsevanematele võiks endiselt jääda valikuvõimalus. Lapsevanemaid esindavad organisatsioonid on aga nõudnud valitsuselt tegusid kaadrinappuse lahendamiseks – lasteaedade klassides on Prantsusmaal keskmiselt 23 õpilast, OECD keskmine on aga 14 last.

 

Rohkem riigiharidust = vähem terrorismi?

Eelmise nädala terrorirünnakutele viidates ütles Macron, et kooli ülesanne on kasvatada lapsi headuse vaimus, et uuel generatsioonil ei lööks välja mõrvarlikku impulssi.

Tuletaksime siinkohal (haridus)poliitikutele meelde, et õnnelikud lapsed on nendes riikides, kus koolides keskendutakse ka lastele endile ja nende sisemaailma arendamisele, mitte ainult tavalistele ainetundidele ja kordamisele/tuupimisele . Sest vastasel korral toodab koolisüsteem iseendaga pahuksis olevaid inimesi maailma aina juurde.

Telegram jääb lootma, et kuna pikne ja maapähklid tapavad igal aastal rohkem inimesi, kui terroristid, keelustab Macron ka Snickersi, maapähklivõi ja äikesetormid. Samuti, kuna rahuvalvajad ja sõdurid tapavad rohkem inimesi, kui terroristid, kutsub Macron kõikidest sõjakolletest tagasi oma riigi sõjaväe.

 

Allikad: ERR, Telegraph

Foto: saintanthony.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt