Tartu koolide haridusrevolutsioon: loovainetes loobutakse hinnetest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2017 kell 11:21Tartu koolijuhid otsustasid 15. märtsil Rakveres toimunud kevadseminaril, et lõpetavad põhikooli klassides hinnete panemise loovainetes ehk muusikas, kunstis, tööõpetuses ja kehalises kasvatuses. Tõenäoliselt läheb enamik Tartu koole uuele süsteemile üle juba tuleval sügisel.

 

Uudist vahendas Delfi ja selle kohta saad pikemalt lugeda koos Tartu koolijuhtide kommentaaridega siit.

Riigikogu liige Liina Kersna kommenteeris uudist oma Facebooki lehel nii: “Tartu koolijuhid teevad haridusrevolutsiooni. Vähe sellest, et nad suutsid ühise kokkuleppe tulemusel lõpetada laste selekteerimise esimesse klassi ning loobuda esimeses kolmes klassis numbrilisest hindamisest, minnes üle vaid sõnalisele hindamisele, on nad tänaseks jõudmas ülelinnalisele kokkuleppele hakata kõigis põhikooli klassides kasutama loovainetes (muusika, kunst, tööõpetus ja kehaline) nn mitte-eristavat hindamist (st arvestatud-mittearvestatud). Ka üldainete hindamises võiks Tartu koolijuhtide arvates astuda uude ajastusse ning jätta ajaloo varasalve tänaseks iganenud 5-palliline süsteem, mis surub õpetaja lapse arengu hindamisel väga kitsasse raami. Paindlikum ja täpsem oleks kasutada tähti A-F nagu ülikoolides. Muuseas, juba täna ei panda Tartu Raatuse põhikoolis esimesed kuus klassi lastele hindeid. Vastupidiselt hirmudele on tulemused tuntavalt positiivsed – laste motivatsioon õppida on kasvanud, sest stressi on vähem. Koolirõõmu rohkem. Me ju teame, et hirmunud ja ärev laps ei suuda õppida ega olla loov. Suur tänu, Tartu, et astute reaalseid samme, et meie koolide õhkkond muutuks lapsesõbralikumaks.”

 

Allikad: Delfi, Liina Kersna Facebook

Pilt: internet

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt