Tšehhi tehnokraatide valitsus kaotas usaldushääletuse ja astub tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2013 kell 13:38800px-czech_republic_stubsvg

Tšehhi tehnokraatide valitsus kaotas kolmapäeval parlamendi alamkojas usaldushääletuse ning peaminister Jiří Rusnok esitab neljapäeval või reedel lahkumisavalduse, edastas uudisteagentuur ČTK kolmapäeval.

 

“Meie valitsus esitab vastavalt põhiseadusele presidendile lahkumisavalduse. Ma oletan, et me jätkame valitsemist järgmiste valimisteni vastavalt presidendi juhistele, et tagada ministeeriumide sujuv töö,” lausus Rusnok ajakirjanikele.

Valitsusjuht lubas, et maha hääletatud valitsus ei võta vastu ühtegi suurt otsust. “Jääme ootama seda, kui kaua esindajatekojal (parlamendi alamkoda) enda laialisaatmiseks aega kulub. See mõjutab meie järgmisi samme,” ütles peaminister.

Rusnoki valitsust toetas kolmapäevasel usaldushääletusel 193-st seadusandjast 93, hääletuse läbimisest jäi puudu neli häält.

Valitsust toetasid hääletused senised opositsioonierakonnad, selle vastu hääletasid juunis võimult lahkunud koalitsiooni kuulunud paremtsentristlikud parteid.

Enne hääletust lahkusid saalist kolm paremerakondade esindajat, mis annab tunnistust sellest, et endised võimuparteid ei ole suutelised uut koalitsiooni moodustama.

„Hääletustulemus on Tšehhi poliitmaastiku jaoks soodne,“ sõnas Rusnok. Ta lisas, et tema juhitava tehnokraatide valitsuse võimuperiood aitas riigil väljuda poliitilisest kriisist.

Sotsiaaldemokraatlik Partei (CSSD) ja konservatiivne erakond TOP 09 teatasid hääletuse järel, et alustavad kõnelusi alamkoja laialisaatmiseks, et jõuda erakorraliste valimiste väljakuulutamiseni.

Tšehhi eelmine parempoolne valitsus astus tagasi juunis, kui peaminister Petr Nečase büroo direktorile Jana Nagoyovále ja veel seitsmele kõrgele ametnikule, teiste seas sõjaväeluure juhtidele ja endistele seadusandjatele esitati süüdistus altkäemaksuvõtmises ja võimu kuritarvitamises. CSSD on olnud pikka aega riigi populaarseim erakond.

 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Wall Street Journal

Pilt: moveoneinc.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.