Uus-Meremaa peaminister lõi lauale terroritrumbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2013 kell 12:02Uus-Meremaa parlamendis toimus täna teine hääletusvoor seaduse üle, mis lubab spetsiaalsel valitsusbürool elanike järele nuhkida. Pärast tulisi vaidlusi toimunud hääletus läks läbi häältega 61-59, kusjuures riigi peaminister John Key esines vaid paar tundi enne istungi algust raadiosaates avaldusega, et riigis viibib Al-Qaeda väljaõppega terroriste, keda tuleb jälgida.

 

Key võttis sõna kohaliku kommertsraadiojaama eetris, et kaitsta seadusandlust, mis võimaldab riigi luureagentuuril kohaliku elanikkonna järele luurata. Peaministri sõnul keelduvad tema oponendid tunnistamast, et julgeolekuoht on tõeline ja sellega tuleb tegeleda.

“Uus-Meremaal leidub Al-Qaeda treeninglaagrites väljaõppe saanud inimesi,” lausus Key raadiojaamale. “(Inimesi), kes tegutsevad Uus-Meremaalt, kes on ühenduses teiste inimestega, kes on läinud Jeemenisse ja mujale väljaõpet saama. Niisugune on tegelik maailm, reaalsus, millega me silmitsi seisame.”

Peaminister ei täpsustanud, milline täpsemalt on võimalik julgeolekuoht Uus-Meremaale. Uus-Meremaa saatis küll väikese üksuse Afganistani, kuid ei osalenud Iraagi invasioonis, mida juhtis USA.

 

 

Allikad: BNS, Yahoo!, Rotorua Daily Post 

Foto: yahoo.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt