Video: nii suletakse igal õhtul India-Pakistani piir

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2013 kell 17:05



India ja Pakistani vaheline ainus piiripunkt Wagah’ külas suletakse igal päikeseloojangul suursuguse tseremoonia saatel. Sündmust käivad vaatamas nii kohalikud elanikud kui ka turistid.

 

Videot selle kohta saad vaadata SIIT.

 

Wagah’ küla jagati riigipiiridega pooleks, kui Pakistan ja India 1947. aastal Briti impeeriumi alt iseseisvusid. Sellest ajast alates on küla kahe poole suhted teravnenud. Olukorda on pingestanud ka India ja Pakistani vahelised sõjad.

 

Arvamusi Wagah’ piiripunktis toimuva kohta

Pakistani väepealik Yaqub Ali Khan ütles 2010. aastal, et väravasulgemise tseremoonia teatraalsust peaks tunduvalt vähendama.

Ajakirjanik Ben Doherty on tseremooniat nimetanud tantsuks kahe kibestunud venna vahel.

Lõuna-Korea turistide arvates on tegu täieliku farsiga. Neile meenutab see kahe Korea vahel Panmunjomi piiripunktil toimuvat.

“Väike nõuanne: pange lihtsalt see kuradi värav kinni, öelge teineteisele nägemist, kohtume homme. Või mis veel parem, ärge pange üldse seda väravat kinni ja saage aru, et me kõik oleme ÜKS,” kommenteeris piiril toimuvat inglise kirjanik David Icke.

Midagi sarnast näidati ka “Monty Pythonis”.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt