India kohus: iga seksinud paar on tehniliselt võttes abielus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuni 2013 kell 20:25 

India kohus on võtnud vastu otsuse, mis annab hoopis uue tähenduse abieluvälise seksi ideele. Selle kohaselt tähendab, et kui mitte abielus olev paar, kes on seaduslikult abiellumist võimaldavas eas, otsustatavad “lubada endale seksuaalset rahuldust“, võib neid peale seksuaalvahekorda pidada abielupaariks.

 

Kohus on seisukohal, et vähemalt 21 aastane vallaline mees ning vähemalt 18-aastane vallaline naine omavad põhiseaduse kohaselt valikuvabadust. Ning kui nad otsustatavad järele anda enda seksuaalsetele ihadele siis see tegu näitab täielikku pühendumist mis eeldab ka kinnipidamist kõigist võimalikest tagajärgedest, välja arvatud erijuhtudel. Abiellumisega seotud rituaalid ja registreerimine on kohtu sõnul vajalikud vaid religioossetel ning ühiskondlikel põhjustel.

Selle otsuse põhjal laienevad kord seksuaalvahekorras olnud paarile kõik perekonnaseaduse sätted. Sealhulgas ka nõue, et “abikaasad“ ei saa enne uuesti “abielluda“, kui nad on saanud eelnevast suhtest “lahutuse“.

Selle otsuse langetamisel muudeti ka 2006 aastal langetatud Coimbatore perekohtu otsust, mille kohaselt oli naisele keeldutud elatusraha õiguse andmisest, kuna alama astme kohus leidis, et tema abielu ei olnud dokumentidega tõestatud. Naine kaebas selle otsuse edasi, leides et tema kaks last on sündinud seaduslikust abielust ning seetõttu väärib ta elatisraha. Kohtunik Karnan ütles otsuse kohta, et kehtiv abielu ei eelda kohest abiellumisega seotud kombetalituste täitmist. Abielu pühaduse hindamisel tuleks seada legaalsed aspektid olulisemateks, kui kombestiku täitmisega seotud aspektid. Konkreetses elatisraha küsimuses oli mees ametlikult tõestanud enda abikaasa staatust sellega, et kirjutas alla enda esimese lapse sünni raportile ning andis nõusoleku teise lapse keisrilõikele. Kummalgi kaasal ei olnud eelnevat suhet ning nad elasid laste saamise ajal koos seega on nende staatuseks “abikaasa“ olenemata sellest, kas sotsiaalne abiellumiskombestik on täidetud ning lapsed on selle mehe seaduslikud järeltulijad, keda ta peab seaduse kohaselt majanduslikult toetama.

 

Rahvas on seaduse osas segaduses ning kriitiline

Kohtuotsus tekitas paljudes indialastes segadust – kas see oli tulevikku vaatav või iganenud? Kas võimaldab mitte ametlikult abielus olevatele paaridele samu õiguseid, mis abiellunutele või sunnib see peale soovimatuid seaduslikke kohustusi? Twitteris ja teledebattides langes see otsus tugeva kriitika ja naeruvääristamise alla. Ühest küljest annab see vabaabielu paaridele suuremad õigused ning kaitseb naisi, kuid teisest küljest võrdsustab seksi abieluga. Samuti on väljendatud muret, et selle tõttu võidakse sundida vägistamisohvreid enda vägistajaga abielluma.

Uudisteportaal Firstpost.com artiklis leiti, et see kehtestab koos elavate paaride õigused kuid võib osutuda nii selle seaduse kasutuse, kui väärkasutuse poolest väga murranguliseks otsuseks.

 

Allikad: The Hindu, Daily Mail, Washington Post, First Post

Foto: Adam Jones / Wikimedia Commons

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt