Alpha Centauri süsteem võib olla meie omast elusõbralikum

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 10:36Meie Päikese üks lähemaid naabertähti Alpha Centauri B võib osutuda veelgi elusõbralikumaks, kui meie endi armas kollane Päike seda ongi, kirjutab ERR-i teadusuudiste portaal.

René Heller Kanadast McMasteri ülikoolist ja ta kaaslased väidavad, et elusolendite jaoks võib kõige sobivamat tüüpi planeediks olla maakerast natuke suurem planeet, mis tiirleb oranži värvi tähe ümber, nagu seda ongi näiteks Alpha Centauri B. Sellisel planeedil oleks raskusjõud natuke suurem kui Maal, mistõttu mered oleksid seal enamjaolt madalad ja maapind lauge.

Just niisugune maastik ja merestik on aga elurikkuse kasvuks kõige soodsam. Kaua lõõmav oranžikas täht laseks neil elusõbralikel tingimustel kesta ühtepanu kuni kümme miljardit aastat.

Alpha Centauri B juurest ongi tegelikult leitud üks Maast veidi suurem planeet, aga see tiirleb tähele sedavõrd lähedal, et mingist elusõbralikkusest seal valitsevas enam kui tuhande kraadises kuumuses juttugi.

 

Allikad ja lisalugemist: ERR Teadus, New Scientist

Teadusuuring: Astrobiology

Pilt: ESA

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt