EstCube’i teekonna võib lõpetada kosmoseprügi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2013 kell 14:08EstCube’i missiooni võib ootamatult lõpetada kokkupõrge kosmoseprügiga. Sellise hoiatuse sai tudengisatelliidi meeskond mõne päeva eest USA Kosmoseoperatsioonide Ühendatud Juhtimiskeskuselt, vahendas ERR.

 

Eesti kosmosesatelliiti ohustab väike metallitükk, mis pärineb mõne aasta eest hävinud satelliitide jäänustest tekkinud pilvest. Projekti üks eestvedajatest Mart Noorma ütles, et teise augusti hommikul kell 7.40 ristub EstCube’i trajektoor neli aastat tagasi sateliidi Iridium ja Vene militaarse sidesatelliidi Strela 2-M kokkupõrke tagajärjel tekkinud prügipilvest pärineva osakesega.

“Kui kokkupõrge toimub, siis ei jää loomulikult EstCube’ist midagi järele, sest kuigi mõlemad objektid on pisikesed ja kerged, siis nende kiirus on ju meeletu – 7,5 km sekundis ehk 27 000 km/h. Võtame selle veel ruutu ja siis me saame mingisuguse ettekujutuse sellest, millise pauguga kokkupõrge toimuks,” ütles Noorma.

EstCube’i meeskonnal on esimene võimalus kontrollida, kuidas meie satelliit ohtlikust olukorrast väljus, reede hommikul kell 10.07, kui satelliit peaks olema meist ülelennul. Nii et pöidlad pihku!

 

Loe uudist tervikuna siit.

Allikad: ERR, Delfi

Foto: Wikipedia / Taavi Torim

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt