Läti kuumad uudised 27.mai – 9. juuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2013 kell 9:11 

Iga seitsmes Läti elanik tangib “kõrvalt“

TNS Latvia ja LNT küsitluses selgus, et viimase poole aasta jooksul on iga seitsmes (14%) Läti majanduslikult aktiivne elanik tankinud illegaalset kütust. 74% kütust “vasakult“ ei hangi. Suurim illegaalse kütuse kasutamine toimub Zemgales ja mittekodanike seas. Link.

 

Pooled Läti elanikest on nõus mitteresidentide raha laekumisega riiki

Pooled Läti elanikest on nõus mitteresidentide raha laekumisega Läti pankadesse ehk 15% suhtub sellesse väga positiivselt ja 36% valdavalt positiivselt. Võõrraha toetatajad on peamiselt kõrgharidusega, vene rahvusest, kõrge sissetulekuga ja elavad Riias või selle ümbruses. 30% suhtub küsimusse neutraalselt. Kriitiliselt meelestatuid oli 11%, nendest ainult 3% väga kriitilisi ja 8% valdavalt kriitilisi. Link.

 

Norra lätlased – meie tagasi ei koli

Lätlasi on rännanud Norrasse tööle viimasel ajal aina rohkem, kuid nende tagasikolimise tõenäosus on väike. Mida kauem ollakse tööga seotult teises riigis elatud, seda väiksem vanale kodumaale tagasikolimise tõenäosus on. Lastega pered seob uue kodumaaga aga laste kiire integreerumine. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt