Ilves kiitis euroraha Leedu ja Läti rahvusvaluutade ees

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2013 kell 22:18 

Eesti peab muretsema vaid euro pärast, samas kui Läti ja Leedu peavad ka oma rahvusliku valuuta pärast muret tundma, ütles esmaspäeval Leetu riigivisiidile saabunud Eesti president Toomas Hendrik Ilves. Ilvese sõnul on ühisraha kasutuselevõtt toonud Eestile nii majanduslikku kui ka “filosoofilist ja poliitilist” kasu, vahendab BNS.

 

“Kui Eesti rahandusminister sõidab Brüsselisse ja osaleb eurogrupis, siis nad arutavad ja muretsevad euro pärast. Kui Leedu ja Läti rahandusminister sõidavad Brüsselisse, ei osale nad eurogrupi kohtumisel, kuid tunnevad euro pärast ikkagi muret ja peavad lisaks muretsema selle pärast, mis saab litist või latist,” ütles Ilves pressikonverentsil Vilniuses.

Läti valitsus tahab eurole üle minna 2014. ja Leedu valitsus 2015. aastal. Läti rahvas aga on euro suhtes pigem skeptiline, leedukatele paistab see idee rohkem meelt mööda olevat, vähemalt arvavad nii Leedu president ja valitsus.

 

Allikad: BNS, Euronews, Spiegel Online

Foto: dailystar.com.lb

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt