Läti kuumad uudised: 21. jaanuar – 3. veebruar

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 16:25latvia

Foto: Av SKopp – Eget arbete, Public Domain, Wikimedia Commons

Kehtima hakkas euro … postmargil

Latvijas Pasts lasi ringlusse esimese postmargi, mille väärtus on margil näidatud lisaks lattidele ka eurodes.

Suurt huvi euroteema vastu kajastab ilmselt fakt, et selle margi konkursil osales lausa 166 kavandit, millest žürii valis 30, mille hulgast rahvas sai hääletades valida oma lemmiku. „Rahvamargil“ on kahekordne BMX-krossi olümpiavõitja Maris Strombergs.

Sellest kogemusest innustatuna on Latvijas Pasts teatanud, et edaspidi ongi plaanis kord aastas anda välja uus mark, mille on valinud rahvas. Link.

 

Majanduskriis võttis Läti arengust 67 aastat

Läti keskpankur Ilmar Rimševics väitis intervjuus, et vahepealne majanduskriis tähendas, et Lätil on praeguste arengute juures võimalus majanduses 2014. aastal taastada 2008. aasta tase. Samas lisas ta, et vaadates arenguid Euroopas, võib sellise lahendiga isegi rahul olla. Link.

 

Rahvas tahaks ise presidenti valida

Kolm neljandikku (77%) majanduslikult aktiivseid Läti elanikke vanuses 18–55 aastat usub, et Läti presidenti peaks valima rahvas. Üldiselt on selge, et vähemharitud ja väiksema sissetulekuga ja ka kodakondsuse mõttes lahtisema staatusega arvamuseavaldajad toetavad pigem otsevalimist. Link.

 

Toimetas Ain HinsbergKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt