Leedu kuumad uudised 29. aprill – 12. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 10:38 

Leedu “Teeme!“ talgud ootasid 300 000 osalejat

11. mail toimusid ka Leedus suurtalgud “Teeme!“, mida on korraldatud alates 2008. aastast. Leedus pööratakse võrreldes Eesti ja Lätiga erilist tähelepanu riigiisade ja -emade osalemisele, vahendades seda, kus ja millist talgutööd keegi teeb. Link.

 

Leedu avalikustas EL eesistujamaaks olemise logo

Leedu asub EL eesistujamaaks äsja avalikustatud logo all, mis peaks eelkõige väljendama vastutustunnet ja -võimet. Tegemist on siniste läbipõimunud ringidega – need väljendavad Leedu sidemeid Läänemere regiooni maadega –, mida seob Leedu rahvusvärvides ehk kollane, roheline ja punane lint. Link.

 

Leedu naistele sobivad aina rohkem Venemaa mehed

Leedus on kohalike naiste abieludes välismaalastest meestega Saksamaa kindel liidriroll hakanud taanduma ja aina rohkem eelistatakse Venemaa mehi. Kui aastal 2010 oli abielusid Saksamaa meestega 360, siis eelmisel aastal 305. Venemaa osas olid vastavad näitajad aga 215 ja 240. Kolmandal kohal püsivad Briti mehed, eelmisel aastal 191 abieluga. Samas on Leedu meeste ja Venemaa naiste vahele hakanud kiilu lööma Ukrainast ja Valgevenest pärit naised. Üldplaanis on “multikulti” abielude aastane maht Leedus püsinud aga sama – 2010 oli neid 3085 ja eelmisel aastal 3018 ning 70% sellistest abieludest on seotud Leedu naistega. Link.

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt