Leedu kuumad uudised 15.–28. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. aprill 2013 kell 14:09 

Leedu suured õlletootjad loobuvad kangest õllest

Kuigi Leedus üritatakse parlamendis muuta seadusi nii, et kange õlle tootmine oleks jätkuvalt lubatud, siis suured õlletootjad, kes kuuluvad ka Leedu Õllepruulijate Gildi – Švyturys, Utenos alus, Kalnapilio, Tauro grupė ja Volfas Engelman on teatanud, et nemad üle 7,5% märjukest enam pruulima ei hakka. Piirama hakati kange õlle tootmist seejärel, kui müügiks hakkas minema ülisuures koguses kanget õlut plasttaaras. Link.

 

Leedus baseeruvad NATO lennukid turvasid … Rootsit

Kui lihavõtete aegu sooritasid Venemaa õhujõud Rootsi õhuruumi suunas Läänemere kohal rünnakusimulatsioone, siis sellele ei reageerinud mitte Rootsi enda õhujõud, vaid sõjakaid venelasi läksid ohjeldama hoopis Leedus Baltimaade õhuturbetegevuse tõttu asuvad NATO lennukid.

Tegelikult jõudsid ka need kaks Taani hävitajat kohale hilinemisega ehk ajaks, kui simulatsiooni kaasatud Venemaa jõud olid harjutused juba lõpetanud ja asunud koduteele. Link.

 

Leedus tuleb kolmandik SKP-st hallist majandusest

On selgunud, et kui hinnanguliselt on SKP-st 28% halli majanduse kaupade ja teenustega seotud, siis Euroopas ollakse selle näitajatelt neljandad, jäädes maha ainult Bulgaariast, Rumeeniast ja Horvaatiast. Samal ajal on näiteks Saksamaal vastav näitaja ainult 13,3% ja Austrias vaid 7,6%. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt