Video: lenda koos Baumgartneriga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. oktoober 2013 kell 22:33Aasta tagasi, 14. oktoobril 2012, sooritas Austria ekstreemsportlane Felix Baumgartner rekordilise hüppe stratosfäärist. Mehel õnnestus vabalangemisel ületada ka helikiirus – tema tippkiiruseks saadi 1357 km/h. 

 

Suur kiirus oli võimalik tänu väga väikesele õhutakistusele, mis aga tähendas, et hüppe esimeses faasis puudus Baumgartneril oma lennuasendi suhtes kontroll. Metsikust pöörlemisest aitas välja tulla atmosfääri madalamate kihtide suurem õhutakistus. Hüpe kestis peaaegu 10 minutit, millest vabalangemise kestvuseks oli 4 minutit ja 22 sekundit ning vabalangemise pikkuseks 36 529 meetrit. Enne helikiiruse ületamist oli Baumgartner vabalangemises 34 sekundit. Langevari avanes 1,6 kilomeetri kõrgusel maapinnast.

Mehe hüpet kanti edasi ka otsepildis, kuid nüüd on hüppe patroon Red Bull välja andnud video, kust saab jälgida korraga nii mitut kaameranurka, kõrgust ja mehe südametööd.

 

 

 

 

Allikad: Wikipedia, Red Bull

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt