Vaata, millised olid tuntud loomeinimeste päevakavad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. detsember 2017 kell 17:30man-waking-up-to-alarm-cl-007Kuidas leiavad loomingulised inimesed – heliloojad, kunstnikud, teadlased, filosoofid jt aega oma meistriteoste loomiseks? Los Angelesest pärit kirjanik Mason Currey uuris raamatus “Daily Rituals: How Artists Work” sadade loomeinimeste igapäevaseid rituaale, millest nad oma teoste loomise ajal kinni pidasid. Mõned ajalooliselt tuntud kuulsused hoidsid oma distsiplineeritud režiimist kinni aastakümneid, samas kui teised kohandusid kindla režiimiga vaid oma teoste loomise ajaks.

 

Kui sind on ootamas näiliselt ületamatu kogus tööd, võib olla tõeliseks katsumuseks otsustada kasvõi sedagi, kustkohast oma tööd alustada. Ööpäevas on vaid 24 tundi. Kuid ära unusta, et ka ajaloo kõige tuntumatel isikutel on olnud sama vähe või palju aega kui sinulgi.

RJ Andrews lõi Mason Currey raamatu “Daili Rituals: How Artists Work” põhjal põnevad joonised maailma kõige loomingulisemate ja mõjukamate inimeste päevakavast. Kahjuks ei ole täiuslikuks päevakavaks ühtset retsepti, sest kõik ajaloost tuntud suurkujud selles nimekirjas olid täiesti erinevate päevaste rituaalide austajad.

Loominguliste isikute päevakavade võrdlemine on äärmiselt põnev materjal. Mõned armastasid töötada varastel hommikutundidel, teised jälle hilisõhtuti. Paljud alustasid oma päeva kohvi, tubaka ja alkoholiga. Kui arvestada seda, et kaasaegne kontseptsioon tervisespordist arenes välja alles 20. sajandi keskpaigas, on huvitav vaadata ka seda, kui paljud loomeinimesed pidasid oluliseks veeta pärastlõunaid, tehes tervislikke jalutuskäike.

RJ Andrewsi graafikutelt võib näha, et mõningatel ajaloo suurkujudel olid üsna ekstsentrilised harjumused. Beethoven näiteks luges oma hommikukohvi tarbeks alati just 60 kohviuba.

o-BEETHOVEN-900

 

 

Kui paljud inimesed arvavad, et nende hommikud on stressirohked? Prantsuse kirjanik Victor Hugod näiteks äratas igal hommikul püssilasu heli, millele järgnes jääkülm avalik kümblus tema katusel olevas vannis. Lisaks armastas ta iga päev külastada habemeajajat.

o-HUGO-EDIT-900

 

 

Teisegi kuulsa prantsuse kirjaniku Honoré de Balzaci elu koosnes ühe eluloolase sõnade järgi “tööhullusest, mida kastkestasid sama külluslikud lõõgastuse ja naudingutehetked”. Balzacil oli ka raskekujuline kofeiinisõltuvus: ta tarbis umbes 50 tassi kohvi päevas.

o-BALZAC-EDIT-900

 

Kui soovid tutvuda ka teise kuulsate loomeinimeste, nagu näiteks Gustave Flauberti, W. A. Mozarti, Sigmund Freudi, Charles Darwini, Immanuel Kanti või Benjamin Franklini päevakavadega, uuri allolevat posterit SIIT.

Kuidas veedad sina oma päevi, võrreldes nende ajaloo suurkujudega? Kas ka sinul on oma päevane rutiin, mis aitab sul olla maksimaalselt produktiivne iga päev?

 

Allikad: Huffington Post, Info We Trust, Natural Cures, Mason Currey

Fotod: 5thingsilearnedtoday.com, catholicgentleman.net

 

Toimetas Hendrik Mere

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeVKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt