Internet teeb noortele psühholoogilise abi kättesaadavaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 22:17Kuigi väga palju räägitakse interneti ohtudest, on sotsiaalvõrgustikel enamasti toetav roll, seda just teismeliste puhul, kes ei pruugi hingehädade korral julgeda abi otsida, internetis töötavad psühholoogilist nõustamist pakkuvad portaalid võimaldavad tal aga abi saada, kirjutab ERR-I uudisteportaal.

 

Tallinna perekeskuse psühholoog Tiiu Merese sõnul ei tea teismelised sageli, kelle poole murega pöörduda ja kust abi saada. Internet võib olla hea võimalus psühholoogilise abi kättesaadavuse parandamiseks. Üks selline portaal on lahendus.net, kus annavad nõu Tartu ja Tallinna psühholoogiaüliõpilased. Meres soovitab seda just teismelistele.

“Kui muidu tuleb tunne, et mida see vanainimene minust ikka teab, ta ei mõista ju, siis nendega ei ole eavahe suur ja teiselt poolt tudengid ise saavad alati küsida kogenumate ja targemate käest, kui neile tundub, et see probleem on liiga tõsine, et seda ainult ise lahendada,” sõnas psühholoog.

 

“Veebis ei pea ju ennast nii hirmsasti kaitsetuna tundma, et kui mulle ikka tundub, et psühholoog on ohtlik, ma saan kohe teha cancel või delete. Kujutlus sellest, kuidas ma kabinetist välja jooksen, võib palju hirmsam olla,” selgitas Meres.

Tema sõnul võiks vaadata võrgumaailma siiski kui elatavat keskkonda, milles toimetulemisega saavad noored juba võrdlemisi hästi hakkama.

 

Täispikk artikkel: ERR

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt