Merle Martinson vaktsineerimise kõrvalnähtudest: äkki enam ei ignoreeriks infolehti?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. november 2023 kell 13:28Fotokollaaž: Canva

Loodusravi spetsialist, kahe lapse ema Merle Martinson kirjutab taas endale väga südamelähedasel teemal: vaktsineerimise kõrvalnähtudest. Vaktsineerimist kujutatakse tänapäeval ainuvõimaliku vahendina paljude ohtlike haiguste vastu võitlemisel ning uusi vaktsiine tuleb järjest juurde. Inimesed usaldavad selles osas arste ja meditsiinisüsteemi ega uuri ise kuigi põhjalikult, millised kõrvaltoimed võivad tekkida. Isegi kui kõrvaltoime on märgitud infolehel väga harvana, ei tea sa kunagi, kas sina või sinu laps oled see tuhandes, viietuhandes, kümne või viiekümne tuhandes inimene, kellest siiski räägitakse ka vaktsiinide infolehel, kui sa vaevuks seda lugema. 

 

Vaktsineerimise kõrvalnähud on üks teema, mis on minu hingetee osaks, aga mida keegi väga kuulata ei taha. Selle teema suhtes on väga tugev ringkaitse. Ühelt poolt saan aru, et selle suureks põhjuseks on ebanormaalseks suurendatud hirmud haiguste ees. Lapsevanemad ei soovi selle tõttu isegi kaaluda muid variante. On loodud illusioon, et vaktsiin päästab maailma.

Ka mina ise olin aastaid tagasi selle illusiooni uskuja – kuni minu laps sai tugeva vaktsiini-kõrvalnähu ning kedagi ei huvitanud. Eriti vähe oli sellest infost huvitatud meditsiinisüsteem ise. Ja see on üsna kuritegelik suhtumine.

Hiljuti ringles ühismeedias artikkel, kus väidetakse, et amiši lastel, kes ei kasuta meditsiinisüsteemi ega vaktsineeri end, puuduvad paljud vaktsineeritud lastele omased haigused. Faktikontroll asus seda väidet kohe ümber lükkama (vt siit). See aga ebaõnnestus haledalt. Miks? Sest nad tõestasid enda artikliga, et amišite kogukonnad ei ela enam oma traditsioonide järgi, lastes end vaktsineerida, ning kohe on platsis ka kroonilised haigused.

Kui inimene loeb ühte artiklit ja pole teemasse sügavamalt kunagi süvenenud, siis talle ei tundu midagi kahtlast kogu selle loo juures, sest teise poole infoga ei ole kunagi tutvutud. Kes aga veidigi on näinud läbi vaktsiinide müügistrateegiad nii Covidi vaktsiinide kui ka muude vaktsiinide puhul, see hammustab teemast väga kiirelt läbi.

 

Kõige suurem trikk, mida inimeste petmiseks on tehtud: ignoreeritakse infolehti

Arst räägib sulle naerulsui ja isegi mõnitavalt, et vaid lollid loevad neid. Seda kuulab siin ja seal korduvalt. Ka minu medõest emal oli sama suhtumine ehk arstidele on see programm endale juba õpingute kestel sisse söödetud. Tervishoiusüsteemis sisuliselt kirjutatakse sellised suhtumised töötamise eelduseks, sest muidu visatakse sind klubist välja. Iga inimene tahab teha seda tööd, mis teda on valinud ja selle eest saada ka raha. Igasugune selline manipulatsioon, kus hoitakse inimeste mõtlemist vangis läbi ähvarduste võtta ära sissetulek ehk sisuliselt inimene koos perega surma mõista on kriminaalne.

Kahjuks toimub see igal süsteemi poolt välja töötatud erialal – olgu selleks arst, politseinik, teadlane või kooliõpetaja. Kõik peavad kooris kordama vaid ettekirjutatud narratiivi elust. Kuigi tõestusi vaatab meile igal nurgal vastu, et on olnud ajaloos ja on ka nüüd kõik seotud poliitiliste eesmärkide ja propagandaga ning poliitikute seljataga irvitavad kasumiahned suurkorporatsioonid ning nende juhid.

Seni kuni tavainimene ise ei arene ega hakka leidma üles enda väärtust siin maailmas, käitub biomassina ja sõidab üle teistest, kes muud moodi mõtlevad, ei muutu suures plaanis midagi. Vabadust saavad nautida vaid need vähesed, kes on valmis enda arengu nimel õppima ja muutuma.

 

Esimene samm võiks olla purustada meditsiinist sõltumise ahelad

Me ise oleme end liigselt sõltuvaks teinud. Tuleks hakata väga teadlikult valima, mida sealt oma ellu lubada ja mida mitte. Tervis on asi, milleta me ei suuda tegelikult elada. Kroonilised seisundid lõhuvad meie mõtlemist, üleüldist hakkamasaamist ning emotsioone. Meeleolud on tervise osa. Keha, mis on lagunenud ja peab igapäev ellujäämise olukorras olema, ei suuda tunda elurõõmu. Miks inimene valib nii kehva elukvaliteedi? Sest puudub arusaamine, et muu on ka võimalik. Koolisüsteemist tulevad vabana välja vaid vähesed. Enamik laseb endale luua maailmavaate, kus on temast kõrgemaid isikuid, kelle sõna lihtsalt peab uskuma.

Kõigile on jõukohane võtta vastutus ja päriselt lugeda infolehti. Arstide naeratuse taha peidetud valed tulevad nii ülikiirelt välja. Muidugi on selle problemaatiliseks muutnud asjaolu, et infolehti on hakatud muutma. Kui ma lugesin mingit asja viis aastat tagasi ja nüüd, siis mõned olulised laused on ära kaotatud. Eriti paistab sellega silma FDA ehk USA ravimiamet. Samas, infot on siiski piisavalt, et panna järele mõtlema, mida sa enda eluga teed.

Infolehtede üks nn rahustav lõks on “esineb harva” skaala. Minu jaoks on muidugi enamik juba 1 / 10-le esinevate kõrvalnähtude ehk uute haiguste, mis see ravim tekitab, nimekiri selline, mille kvaliteeti ma enda ellu ei ole nõus laskma. Kui me võtame veel aluseks, et kõrvalnähte pannakse tegelikult kirja haruharva, siis ilmselgelt need numbrid infolehel on vägagi ilustatud. Ent mürgi tekitatud uus seisund ei ole asi, mida ilustada. Kui me oleks lõputult jäänud ilustama arseeni toimet, siis oleks pool elanikkonda välja surnud.

Kui loed infolehti, siis võta ära numbriline skaala, sest ükskõik mis loetelus välja toodud toime käib selle konkreetse kokteiliga kaasas ning keegi ei ütle, kas sa oled selles nimekirjas kümnes, viiekümnes või viietuhandes. Vaatle iga sümptomit sellisena, et kas sa oled valmis sellega koos elama.

 

Uuri, mis iga keerulise sõna taga päriselt peitub

Väga hea nipp on olnud panna sinna kirja igasuguseid sündroomide nimesid ja keerukaid sõnu – ma tõlgin need tavainimese keelde, siis on kõigile selge, et sa saad halvatuse või kaotad silmanägemise. Kui asju on võimalik niimoodi väljendada, siis miks pannakse kirja hoopis keerukad nimed? See on silmapetteks ja sinu petmiseks loodud. Ehk kui sa isegi asud infolehte lugema ja oled eriti korralik, siis su silm ei näe nendes võõrastes sõnades midagi ohtlikku, sest sul ei teki millegi halvaga seost. Kui aga Guillain-Barré sündroomi asemel oleks kirjas, et sina või su laps saab halvatuse, tõmbleb ja on ratastoolis elu lõpuni, siis hakkaks sa ilmselgelt mõtlema, kas ühe kerge leetrite täpihaiguse asemel on ikka aus tehing riskida invaliidsusega. Kusjuures see on üks enamlevinum sisuliselt iga vaktsiiniga kaasnev seisund.

Laste kehad näitavad tänases päevas igal sammul, et kogu see mürkide koormus meie elus alates vaktsiinidest, antibiootikumidest ja Zyrtecist, lõpetades põllumajanduse ning kodukeemia toksikoosiga ei ole organismi jaoks vastuvõetav. Vähihaiglad on täis lapsi, noori. Kehad on üles ütlemas, aga kõik lasevad endale ikka naeratavaid valesid rääkida. Mul on tunne, et vaktsiinidest rääkides on täiesti ära lõigatud meie eludest võimalikkus, et need midagi halba tekitavad. Selle tõttu ei nähta seost ka siis, kui olukord algab sisuliselt samal päeval, kui süst on kehasse löödud.

 

Kui sina või su laps on kahjustused saanud, siis oled sa üksi

Sellega pead sa arvestama. Süsteem ei võta omaks midagi ning veel vähem oskab ta seda kuidagi lahendada. Kui sa oma elus kannapööret ei tee ja loodusravi poole ei pöördu, siis pole võimalust isegi elukvaliteeti tõsta, rääkimata tervenemisest. Juurde tuleb veel rohkem mürke, millega keha siis kuidagi peab hakkama saama. Kahjustusi võetakse ka veidi paratamatusega: mina või mu laps on eluaegne invaliid, sest ma kardan kõhulahtisust ja ei oska sellega midagi teha.

Näiteks rotaviirusnakkuse vaktsiinid – rotaviiruse korral on korraliku loodusraviga võimalik olukord üldjuhul väga kiirelt kontrolli alla saada. Halvimal juhul vajab organism tilgutite all turgutamist (millel puuduvad kõrvalnähud), aga väga vähesed omandavad lihtsaid koduse ravi oskusi. Siis muidugi lähevad asjad aia taha. Keegi aga nagu ei tule selle pealegi, et loodusravi võtteid on võimalik õppida. See ongi emaks olemise üks osadest.

 

Näide: Priorixi infoleht

Näitena toon siia nimekirja Priorixi infolehelt mulle silma hakanud info (https://ravimiregister.ee/Data/SPC/SPC_1611548.pdf). Olen üsna kindel, et enamik vaktsiine tegevatest isikutest ei tea isegi, mis haiguste vastu see preparaat on. Mina tean – ma ise olin tüüpiline vaktsineerija. Mulle ei anna selle kohapealt udu ajada. Tean täpselt, millele tuginetakse – ravimifirma reklaamjutule, mitte tegelikele teadmistele, mis tuginevad lugemisel.

Kas sa tead, et see süst tekitab selliseid uusi haigusi ja kas sa oled valmis, et ükskõik mis siin nimekirjas on asi, mis sinu ellu tuleb, et jääda?

Alustaks lausetest, mis kohe silma jäävad:

  1. Toodetud kana embrüo koe kultuuril.

Meie laps oli tugevalt talumatu muna suhtes just selle tõttu, et enamik vaktsiinidest on sellel toodetud. Kas sa pole mõelnud, et su lapse pidevad nohud, köhad jm on just sellega seotud, et sa oled talle selle tundlikkuse tekitanud?

  1. Toodetud inimese diploidsetel rakkudel (MRC-5). Kui vaadelda, mis see tähendab, siis tegemist on 14-nädalase poisslapse loote rakkudega. Kasutatakse mitmes vaktsiinis. Ei ole vandenõuteooria ega mingi paranoiline jutt, vaid info, mis vaatab vastu infolehe esimestes lausetes.
  1. Sisaldab neumütsiini – mis on antibiootikum.

PS! Tasub muidugi tutvuda ka vaktsiinide puhul tüvedega, mida need sisaldavad, sest näiteks tuberkuloosi vaktsiinis on ajutuberkuloosi tüvi, mitte kopsutuberkuloosi oma. Olen kohanud enda vastuvõttudel päris palju lapsi, kes on sellele süstile olnud tundlikud ja tekkinud on raevuhood ning tähelepanuhäired, mis kurnavad last ennast ning ümbritsevaid pereliikmeid.

  1. Rasedusest tuleb hoiduda 1 kuu jooksul peale süstimist. Kahjuks olen näinud soovitusi seda süstida raseduse ajal.
  1. Tegemist on elus viiruseid sisaldava preparaadiga.

Kui me jõuame ohutuse osani, siis minu jaoks on hästi huvitav, et selle preparaadi puhul on jälgitud inimesi 42 päeva. Ausalt, see on üks pikemaid uuringuid, sest teistel preparaatidel on see veel lühem.

 

Minnes kõrvalnähtude juurde:

Ülemiste hingamisteede infektsioonid on enamiku vaktsiinide üks sage kõrvalnäht, mis viib ka kiirelt antibiootikumide kasutamiseni, mis lööb sassi inimese mikrobioomi, mis omakorda vähendab immuunsüsteemi head tööd. Ehk kas su lapsel on ikka algupäraselt olnud kehv immuunsüsteem ning ta on pidevalt nohus või köhas või on see tekkinud just selliste preparaatide manustamisest. Kui sa järgmine kord pead jälle haiguslehte küsima ja töölt puuduma, siis oleks kindlasti õige aeg selle kõige üle sügavalt mõelda ja kõikide manustatud preparaatide, süstide ja ravimite infolehed lahti lüüa ning läbi töötada – mis pilt siis avaneb?

Keskkõrvapõletik, lümfadenopaatia – ehk lümfisõlmede suurenemine, allergilised reaktsioonid, anoreksia, närvilisus, ebatavaline nutt, unetus – mõelge, beebisid terve öö kussutavad emmed, kas ja millest see olukord tegelikult tuleneb?

Febriilsed krambid – need üldjuhul kaasnevad osal inimestel muidu kõrge palavikuga ning arstid loevad neile isikutele peale, et ülioluline on palavikku alandada, siin aga on see tähelepanuta kõrvalnäht. Konjunktiviit ehk silmapõletik. Bronhiit, köha. Kõrvalsüljenäärmete turse, kõhulahtisus, oksendamine. Lööve. Punetus ja turse süstekohal.

Meningiit – ehk ajukelme põletik, mis kahjustab kesknärvisüsteemi funktsiooni. Mis tähendab inimkeeli ka seda, et lapse käitumishäired võivad olla seotud selle probleemiga, sest vähemal määral on preparaat mõjutanud kesknärvisüsteemi.

Leetritelaadne sündroom ehk sa sisuliselt saad selle haiguse, mida sa kardad.

Mumpsilaadne sündroom ehk saad jällegi selle, mille vastu sa süstid.

Trombotsütpeenia, trombotsütopeeniline purpur ehk nahaalused veritsused.

Anafülaktilised reaktsioonid. Seda peetakse küll süsti hetkel ohuks, aga tegelikult paljudel lastel tekivad peale neid preparaate sagedased kõritursetega haigused. Meie peres oli see üks kõrvalnähtudest.

 

Närvisüsteemi kahjustuste all läheb asi nüüd vägagi tõsiseks

Entsefaliit – ajupõletik. Kui me vaatame andmeid entsefaliidi enda suhtes, siis tuuakse välja ka autoimmuune entsefaliit, kus keha reageerib viiruse või võõrvalgu suhtes. Nimekirjas muidugi süüdistatakse looduses esinevaid loomulikke nähtuseid nagu putukad, aga jäetakse täiesti tähelepanuta vaktsiinidest tekkiva entsefaliidi osas. Olen seda kõrvalnähuna kohanud ka ravimite infolehtedel. Kehas ei pruugi peale süstimist see välja lüüa tavapäraste sümptomitega, kus inimene vajab haiglaravi, vaid kroonilise seisundina, kus on ärritus ajus, mis ei lase närvisüsteemil rahulikult toimida. Neid kirjeldusi, kus laps on kuni mingi süstini arenenud väga hästi ja peale seda lõpetanud rääkimise või on tekkinud muu taandareng, on küll ja küll ehk aju saab otseselt kahjustused, mida muidugi ignoreeritakse. Süüdistatakse geene, aga mitte seda, et ükski selline tõsine asi ei käivitu, kui sul ei ole käivitajat. Ükski asi, mis suudab sellist kahjustust tekitada tervel inimesel, ei ole kuskilt otsast meile kasulik või ohutu.

Tserebelliit – väikeaju põletik. Tasakaaluhäired.

Guillain-Barré sündroom – keha hakkab ründama närvirakke. Tuimus, valud, lihasnõrkus. Päris paljud Covidi vaktsiini saanud kurdavad selliseid kõrvalnähte. Kuude kaupa valudes olla pole väga normaalne elu. Selle sündroomiga kaasneb halvatus kuni hingamisteede halvatuseni välja. Pildid, mida üle maailma inimesed sellest haigusest jagavad, on ikka väga hirmuäratavad. Diagnoosi saad sa muidugi alles siis, kui sul kogu sümptomaatika on olemas, aga kui on vaid lihasvalud – kas see ei ole samuti elukvaliteeti kõvasti langetav?

Transversaalmüeliit ehk seljaaju põletik. Peale liikumisraskuste kaasneb sellega ka põie ja soolte probleeme.

Perifeerne neuriit – sisuliselt kogu närvisüsteemi kahjustus.

Vaksuliit ehk veresoonte põletik.

Multiformne erüdeem – raskekujuline ekseem. Mõtleme nüüd sügavalt järele, kuidas meil ühiskonnas on lood nende laste ekseemidega?

Artralgia, artriit ehk liigesvalud. Ma olen ka selliseid lapsi kohanud, kelle emad on kurtnud, et lapsel tekkisid esimese eluaasta paiku sellised probleemid. Käiakse saamas valuvastaseid süste ning liigestega on suured probleemid. Vihjeks, et seda süsti tehakse just esimese eluaasta täitumisel – hakkame nägema enda otsuste seoseid, siis on võimalus neid ka päriselt lahendama asuda.

 

Äkki enam ei ignoreeriks infolehti?

Minu jaoks üks kõige olulisemaid lauseid, mis on igal vaktsiini infolehel: siin leiame punkti 5.2 alt “Farmakokineetilised omadused” ja selle alt loeme, et vaktsiinide puhul ei ole nende omaduste hindamine vajalik. Minu jaoks on see tohutult alarmeeriv ja peaks ka sinu jaoks olema. Miks seda ei märgata, taas on kirjas keeruline sõna, mis inimesele mitte midagi ei ütle. Need on uuringud, mis peavad näitama, mis juhtub erinevate koostisosadega kehas edasi. Kuidas nad omavahel reageerivad. Kuidas väljuvad. Kas üldse väljuvad. Kuhu imenduvad. Vaktsiinide puhul ei tehta seda kunagi, sest seadus ei käsi. Samas süstime me vägagi ohtlikke asju väikese beebi kehasse.

Äkki enam ei ignoreeriks infolehti? Samuti mõtleks veidike lisaks, et mis sa saaksid selle asemel teha, et süstida vägagi kahtlast kraami oma lapsesse. Me vahetame pidevalt nädal aega kestva haiguse eluaegse kroonilise vastu, sest meie teadlikkuse tase on null. Siin ei saa süüdistada arste otseselt – sa peaksid tahtma teada.

Kuna selle süsti puhul enim hirmutatud haigus on leetrid, siis siin tooksin välja uuringu, kus näidatakse, et see läheb hulluks vaid siis, kui kehas on A-vitamiini puudus ning haiguse ajal manustades 2 doosi 20000 iu A-vitamiini viib suremuse nullini. Euroopas on muidugi see ammu enne süstimist sisuliselt null. Teadustöö on tehtud Aafrika riigis, kus inimestel on väga kehvad elutingimused, toitainete puudus ja tohutu stress. Ehk ekstreemolukorras ja seal ka päästab lihtne A-vitamiin.

Teadmistes peitub jõud.

 

Merle MartinsonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt