27. juuni 2025 kell 12:33

Fotokollaaž: seb_ra / Getty Images Pro + Billion Photos + Canva.com
Autorehvide hõõrdumise kaudu ei jõua rohkelt mikroplasti ainult meie igapäevasesse keskkonda. Nüüd on rehvidest pärit mürgiseid kemikaale avastatud ka köögiviljadest.
Viini ülikooli analüüsid näitavad, et autorehvide hõõrdumisel tekkivad keemilised ained võivad koguneda lehtköögiviljadesse, nagu spinat või salat. Ainete kontsentratsioonid on madalad, kuid tõendid on selged, teatavad keskkonnateadlased ajakirjas Frontiers In Environmental Science.
Uuriti Šveitsi supermarketite lettidel leiduvaid köögivilju, mida kasvatati Šveitsis, Itaalias ja Hispaanias, aga ka Iisraelist pärit köögivilju. Teadlased olid varem laboratoorsetes katsetes leidnud, et köögiviljataimed absorbeerivad rehvide tootmisel kasutatavaid kemikaale. Nüüd on selliseid aineid esmakordselt avastatud viljadest, mida müüdi toiduna.
Enam kui kumm
Autorehve ei valmistata ainult kummist, vaid neile
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.