Harmoonia päevad – teadlik eluviis & praktiline teadus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2017 kell 10:20Inimesed on ajast aega otsinud maailma toimimises harmooniat ja  seaduspärasust erinevatel tasanditel. Olemise müsteeriumi on püüdnud ja püüavad lahti seletada nii usk, kunst kui teadus – igaüks omi lähenemise aspekte kasutades. Albert Einstein on inimest iseloomustanud kui osa tervikust nimega Universum. Juba järgmisel nädalavahetusel, 11.-12. märtsil toimuvad Tallinna Kultuurikatlas Harmoonia päevad, kus lähenetakse teadlikule eluviisile läbi praktilise teaduse.

 

Harmoonia Päevadel Eestis on pikk ajalugu, ulatudes enam kui 15 aasta taha. Programmi kokkupanemisel on korraldajad mõelnud kõikide peale, kellele läheb korda tervislikum, tasakaalustatud ja teadlikum eluviis. Inimestele, kes hoolivad elukeskkonna parandamisest läbi säästliku ja loodussõbraliku mõtlemise ning käitumise; kelle jaoks on oluline elada teadliku(ma)lt  ja avardada nii enda kui ümbritsevate inimeste maailmapilti; olla ise ja aidata teisi elada õnnelikumalt – tasakaalus ja harmoonias.

Harmoonia Päevade eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust neist seostest igapäevaelus, mis ühendavad reaalteadusi tunnetusliku maailmaga. Kuidas üks või teine tehnika uuendus või infotehnoloogia lahendus reaalselt võib meie elu ja tervist mõjutada. Ja seda kõiki lihtsalt ning arusaadavalt näidates läbi teadlaste loengute, filmide, vestlusringide ja töötubade.

Veel paar sajandit tagasi ei olnud inimesed teadlikud näiteks elektromagnetväljade olemasolust… Praeguseks oleme teadlikuks saanud paljudest loodusnähtustest ning – avastustest, inimesed on uute teadmiste põhjal leiutanud loendamatu hulk tänaseks nii tavapäraseks saanud esemeid, aparaate jms. Erinevaid teadusavastusi kõikvõimalikes valdkondades lisandub iga päev.  Kõik see – teaduse areng ning uued teadmised avardavad maailmapilti.

“Harmoonia Päevadel saadud praktilised teadmised võimaldavad elada tervislikumalt ja looduslähedasemalt, saada vastuseid küsimustele, kuidas luua selline keskkond, mis oleks säästvam ja ohutum; kuidas elada tervislikumalt, teadlikumalt ja õnnelikumalt,” seisab sündmuse pressiteates.

 

Harmoonia Päevi korraldavad:

Kaja Jakobson, MSc (võrdsustatud magistrikraadiga) ja MBA

Aastaid töötanud füüsika-, matemaatika ning majandusõpetuse õpetajana ning õppealajuhatajana Tallinna Kadrioru Gümnaasiumis, lühikest aega füüsika- matemaatika peaspetsialistina SA Innoves. Olnud aastatel 2002-2010 Harmoonia päevade peakorraldaja, ettevõtjana OÜ Javar üks osanikke ja juhatuse liige.

Reet Priiman, PhD

Keskkonnateaduste õpetajate-spetsialistide erinevate gruppide täiendkoolituse õppejõud aastast 1994. (Viimastel aastatel on töö reeglina ühiskondlikel alustel). On lõpetanud neli täiskasvanute koolituskursust, neist ühe Eestis, kolm välismaal. Enne seda töötas vanem- ja juhtivteadurina tollases TA Keemia Instituudis ja Tartu Ülikooli füüsikaosakonna keskkonnafüüsika laboris ning olnud keskkonnafüüsika- ja keemia õppetooli juhataja -professor tollases Eesti Põllumajanduse Akadeemias.

Vaata ka HP-d tutvustavad videot:

 

Allikas ja lisainfo: Harmoonia Päevad

Fotod: harmooniapäevad.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt