Videoloeng: Psühhosüntees ning ülevaade teadvusest ja alateadvusest, I osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2015 kell 14:25Telegramil on au teieni tuua juba kolmas Alar Tammingu videoloeng, seekord teemal Roberto Assagioli psühhosüntees. Psühholoogia teadusmagister ja Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident Tamming võtab 11-minutilises loengus kokku Itaalia psühhiaatri ning humanistliku ja transpersonaalse psühholoogia pioneeri Assagioli poolt ellu kutsutud psühhosünteesi, mis läheneb psühholoogiale spirituaalsest ja holistlikust küljest ning on välja kasvanud psühhoanalüüsist. 

 

Loeng keskendub inimese teadvusele ja alateadvusele ning nendega seotud elementidele. Assagioli nimelt ei näinud inimese teadvust pelgalt teadvuse ja alateadvusena, vaid jagas mõlemad ka omakorda osadeks. Kuula ja vaata lähemalt loengust:

 

Varasemalt oleme avaldanud Alar Tammingu videoloengud “Humanistliku psühholoogia alused” ja “Psühhoanalüütik Wilchelm Reich ja inimese kaitserüüd”.

 

Allikas: Madis Masing / Restart Eesti

Foto: workingwithemotions.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt