Mina ja minu maailm – lähenemine, mis mitte kunagi ei tööta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2013 kell 16:154310_original

Kaido Pajumaa kirjutab portaalis Sisekosmos, kuidas muuta oma nägemust elule ja iseendale nii, et me ei süüdistaks pidevalt kõiki neid asju, mis meie nägemuse järgi ebaõiglaselt meiega juhtuvad ning ei üritaks pidevalt kõike parandada. Kuidas tegelikult meelerahu ja vabaduseni jõuda?

 

Meile tundub, et me elame SELLES maailmas. Meile tundub, et siin olen mina, ja siin on kõik teised asjad (minu sõbrad, minu pere, minu kodu, minu töö, minu riik, minu auto jne). Me tunneme end olevat kõigest sellest eraldatuna. Just seepärast võib öelda, et “mina ja minu maailm” on lähenemine, mis mitte kunagi ei tööta. Ja ei hakkagi tööle.

Kuni me elame “mina ja minu maailm” mudeli alusel, tundub meile alati, et meie läbimurretes ja läbikukkumistes on “süüdi” need teised asjad. Keegi ütles meile midagi, mis meile meeldis – me naeratame. Saime töö juures lubatud palgatõusu – me naeratame. Keegi tegi midagi, mis meile ei meeldinud – me vihastame. Jääme lubatud palgatõusust ilma – me vihastame.

 

Minu sisemaailm ja maailm – lähenemine, mis viib meid meelerahuni

Mingil hetkel võime aru saada, et selline lähenemine ei tööta. Võib-olla oleme proovinud aastakümneid selle kaudu meelerahu leida, aga ükskõik, kui palju me ka ei prooviks, ei leia me meelerahu, sest niipea kui üks asi on korda saanud, võib järgmine jälle otsast lagunema hakata. Seetõttu võime hakata otsima meelerahu mitte ennast ümbritsevast maailmast, vaid enda sisemaailmast.Kuigi meile tundub, et meie rahulolematuses on süüdi asjad meie ümber, võime seda kontrollides jõuda järeldusele, et rahulolematus on meie sees – kõik reaktsioonid on meie sisemine aktiivsus välisele. Seetõttu peaksime hakkama jälgima, kust rahulolematus tegelikult alguse saab, ja hakkama seda ka sealt vähendama.

Kui me muidu nimetame end üheks terviklikuks inimeseks, siis lähemal vaatlusel avastame, et see terviklikkus jaguneb erinevateks osaks, mille märkamisel ja tundmaõppimisel võime hakata meelerahu kogema sõltumata sellest, mis meie maailmas toimub.

 

Täpsemat jagunemist ja täispikka artiklit loe siit.

 

 

Allikas: Sisekosmos

Pilt: njufa.livejournal.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt