Euroopa 2020: kuhu sõita koos lastega?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. jaanuar 2020 kell 12:03Markus Spiske / Pexels.com

Iga lapsevanem mõtleb puhkust planeerides paratamatult sellele, kuhu oleks mugav ja huvitav reisida mitte ainult temal, vaid ka lapsel. Ülesanne muutub aga eriti raskeks siis, kui peres kasvab kaks või enam last – tuleb arvesse võtta igaühe vanust ja huve.

 

Lihtsustasime teie jaoks seda ülesannet ning koostasime nimekirja lapsesõbralikest linnadest ja kohtadest, mida tasuks võsukestega külastada. Reisimiseks on mitu võimalust:

  1. Lennukiga. See on kiireim ja mugavaim moodus ning odavaid lende leiab veebilehelt Tickets.ee.
  2. Rongiga. Selline variant sobib neile, kes kardavad lennata.
  3. Bussiga. Kõige ebamugavam, kuid odavam variant.
  4. Oma autoga. Sobilik neile, kes armastavad autoga ringi seigelda.

 

Soome

Tegemist on särava ja lõbusa riigiga! Helsingi kesklinna lähistel asub üks Soome vanimaid lõbustusparke – Linnanmäki. Seal saab huvitav olema nii lastel kui täiskasvanutel. Aga olge ettevaatlikud: osadel atraktsioonidel on piirangud – kuid juhul, kui laps on juba piisavalt pikk (näiteks 140 cm), lastakse tal nii ujuda müriseva vooluga kaasa kui sõita ameerika mägedel metsikul kiirusel.  

Mitte aga grammigi vähem põnevust ootab lapsi ja täiskasvanuid ka Muumimaal. See on temaatiline park, mille inspiratsiooniks on tuntud kirjaniku Tove Janssoni loodud tegelased – kes on ka tänapäeval endiselt väga populaarsed. Seal saavad külalised tutvuda nunnude valgete jõehobudega, vaadata üle kuulsa helesinise Muumimaja, Muumide pööningu ja moosikeldri, kuid ka Koduvana maja ja Väikese My ning Nuuskmõmmiku.

Kui siis jääb ka elamustest väheks, kiirustage Sea Life akvaariumi: põngerjaid ootavad seal kalad, raid, meduusid, merihobused ja kohalik uhkus – haid. Ning magustoiduks Jõuluvana küla (oih, vabandust, ikka Joulupukki küla).

 

Taani

See riik, või täpsemalt öeldes üks selle lõbustusparke, on loodud noortele Lego fännidele. Tervelt 8 erinevat pargitsooni on üles ehitatud spetsiaalselt lastele, arvestades nende vanust ning huve. Seiklusmaa tsoonist võib leida ripptee, ameerika mäed ning veeatraktsioonid, Duplo Landis oodatakse aga kõige pisemaid külastajaid, kelle turvalisuse huvides on ette valmistatud isegi suurtes kogustes pehmeid pindu.

Minimaailmas saate kohtuda maailma vaatamisväärsuste miniversioonidega. Seal sõidavad igal pool ringi mini-legorongid ja legolaevad loksuvad vee peal ning mitmetes kohtades tantsivad ringi väikesed lego-inimesed.

Aktiivseid lapsi ahvatleb ka Ribe viikingikeskus: seal lastakse nii krossist tulistada, kui näidatakse, kuidas iidsete retseptide abil leiba küpsetada, seejärel viiakse pistrikujahile ning lastakse pealekauba mängida “keskaegsel“ mänguväljakul. Viikingimuuseumis endas on aga turuplats, kuningakojad ja viikingilaevade koopiad.

Elamuste pagasit saab täiendada ka peredele mõeldud Lalandia puhkekeskuses, Givskud safaripargis ning ebatavalises BonBon-Land teemapargis. Ning just, te saite õigesti aru: viimases nendest meenutavad kõik atraktsioonid kangelasi BonBon kommipakenditelt.

 

Hispaania

Suundume nüüd lõunasse. Barcelona lähistel ootab vanemaid ning lapsi Port Aventura lõbustuspark Costa Dorada rannikul. Seal on külaliste jaoks avatud koguni 6 temaatilist tsooni, mis esindavad erinevaid ajaloolisi tsivilisatsioone, kuid ka suurepärane veepark.

Emotsioone pakub samuti tõus Tibidabo mäele. Ärge kartke, seda saab teha liftiga. Ning mäe tipus ootavad turiste ees teletorn, seikluspark ja “romantilised aiad“ ning loomulikult ka mehaaniliste mänguasjade muuseum – ühesõnaga, seiklusi igale maitsele ja vanusele.

Kogenud ekstremistid tuleks saata Krueger Hotel El Terrorisse – õudustuppa väga reaalsete tegelastega. Ainult ärge sinna pisikesi lubage! Nemad võivad sel ajal suunduda delfinaariumiga loomaaeda või jalutada laulvate purskkaevudeni Monjuingi mäel.

 

Tšehhi

Sinna ei ole pikk tee, nii et võtke väikeste reisijatega koos ilmtingimata osa kõikidest pakutavatest seiklustest. Külaliste jaoks on seal avatud lastele mõeldud saar ning mänguasjamuuseum, kuid ka ääretult populaarne Lego muuseum ja täitsa tõeline raudteede kuningriik. Eelajaloo fänne ootab ees DinoPark ning keerukate müsteeriumide armastajaid – peegellabürint Petrini mäel.

Praha loomaaiast võib paljutki rääkida – see lihtsalt kuulub “must-see“ ja “must-visit“ kategooriasse. Ja mõnusaks lõpetuseks sobib Tehnikamuuseum, sõit iidse trammiga, veepark, maagide ja alkeemikute muuseum ning marionetiteater.  

 

Saksamaa

Seda riiki ei tohi kindlasti unustada. Igas kaubanduskeskuses on püsti pandud mänguväljak, mitmetes parkides on kuumadeks päevadeks ideaalsed purskkaevudega mänguväljakud, Berliinis on üüratul hulgal jalgrattateid ning kohvikuid lastemenüüga.

Potsdami väljakul ootab külalisi Legoland oma Legolossi ning mini-Berliiniga. Antud arengukeskuses saavad lapsed mitte ainult mängida, vaid lisaks vaadelda, kuidas leiab aset maailmakuulsa konstruktori tootmine.

Kogemuste hankimiseks ja eksperimenteerimiseks soovitame suunduda MACHmit! muuseumi, vees sulistamiseks ja soojade liivade ning palmide ja veejugade nautimiseks aga troopiliste saarte veeparki.

Kolmekorruseline akvaarium ning Euroopa suurim loomaaed – need on jällegi ideaalsed kohad tutvumaks meie planeedi loomastikuga. Seal saavad nii põngerjad kui vanemad lapsed, ja miks ma mitte nende vanemad, huviga lähemalt uurida erinevaid loomi, kalu, roomajaid ning putukaid.

 

PS. Head lugejad, jagage meiega teie poolt palavalt armastatuid kohti Euroopas, kuhu saaks reisida pere pisemate liikmetega!

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt