Tropical Islands: tehisparadiis keset Euroopat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuli 2013 kell 19:15tropicalslands-1354263977_600Tropical Islands on Saksamaal Krausnickis Berliini lähistel asuv Euroopa suurim tehislik troopiline puhkekompleks ja teemapark, kust ei puudu liiv, vihmamets ega eksootilised loomadki.

 

Puhkekompleks on ehitatud 360 x 210 x 107 meetri suuruse kupli alla, mille mahtuvus on 5,5 miljonit kuupmeetrit ning selle ehitamiseks kulus 78 miljonit eurot.

Teemaparki külastab aastas umbes miljon inimest ning aina rohkem külalisi on hakanud kasutama ka kompleksi ööbimisvõimalusi, mis varieeruvad uhkest rannamajast väikeste vihmametsas asuvate telkideni. Tropical Islandsis on ligi 500 töötajat ja korraga mahub kupli alla kuni 6000 inimest.

Stinne 4 WP_000648

 

Alguses ei saa vedama, pärast pidama

Kui Tropical Islands 2004. aastal ühe Malaisia firma poolt valmis ehitati ja avati, tekkisid esialgu suured probleemid eelkõige taimedega. Loomad ja taimed ei suutnud tehislikus keskkonnas kohaneda ning samuti oli atraktsioonide vähesuse ja ööbimisvõimaluse puudumise tõttu kompleksil vähe külastajaid.

Stinne 3 DSC_0499

Vihmamets sisaldab 600 liiki taimi, millest paljud on üsna haruldased. Valguse puudumise tõttu suri neist suur osa ja kompleks oli aastaid kahjumis. 2005. aastal asendati kolmandik kuplist spetsiaalse läbipaistva plastiga, mis tõi paradiisisaarele ka päikesevalguse. Pärast seda on palmid, puud ja põõsad paremini kasvama hakanud, luues troopilisse asumisse õige atmosfääri.

Stinne 6 WP_000686

 

2007. aastal arendati seal välja ka Euroopa suurim troopiline saunakompleks, millesse kuuluvad näiteks kuumade kivide saun, erinevad aurusaunad, puusaun, „udune koobas“ ja erinevate taimsete õlidega varustatud saunad.

2008. aastal oli Tropical Islands esimest korda kasumis ja nüüdseks on olukord sealmaal, et 26-kraadise soojuse ja 64-protsendise õhuniiskusega kupli alla on väga suur tung. Talvekuudel looklevad pressiesindaja Patrick Kastneri sõnul ukse taga pikad järjekorrad.

 

Arusaam hügieenist

Põhiliselt naudivad inimesed Tropical Islandsis “laguuni“, “troopilise mere“ ja restoranide pakutavaid mõnusid. Silmailu lisavad Tai, Borneo, Samoa ja Bali traditsiooniliste ehitiste täpsed koopiad ning ringi lendavad värvikirevad papagoid ja paabulinnud.

Puhkekompleksi suurim hitt on aga sauna- ja spaakompleks, mille kuus erinevat tsooni on inspireeritud maailma eri paikade, sealhulgas Tai ja Aafrika tavadest. Inimesed võivad alguses ehmuda sellest, et Saksamaal ollakse ka avalikes saunades alasti ja saunaskäimine on väga püha ja mõtestatud tegevus.

Stinne 1 DSC_0434

Kastneri sõnul on alastioleku põhiargumendiks hügieen. Nimelt tuleb enne sauna minekut kõigil end alasti võtta ja istuda rätiku peal, mis ulatub ka jalgade alla. Sel viisil ei määri klient puidust saunapinke ning need püsivad puhtana.

 

Tarzani rituaal

Sauna saab minna vaid kindlatel kellaaegadel, kui hakkab saunarituaal. Igaüks saab endale seinal olevast tabelist välja vaadata meelepärase: alates ploomibrändi rituaalist, lõpetades erinevate puuviljade ja soolarituaalidega.

Kindlal kellaajal siseneb suur hulk alasti inimesi koos rituaali läbiviijaga sauna. Viimane näeb paljudel puhkudel veidra kehakatte tõttu välja nagu Tarzan. Nagu sakslastel kombeks, tutvustab mees ennast viisakalt ja räägib lühidalt, millise rituaaliga on tegu ning uurib inimeste enesetunde kohta – nimelt on temperatuur mõnes saunas üle 100 kraadi.

Edasi valab rituaali läbiviija liitrite kaupa vett, mis on segatud vastavate ainetega, suurtele keristele. Järgneb leili laialiajamine, mis tähendab, et mees keerutab rätikuga kerise kohal nii, et tohutu kuumus ruumis ühtlaselt laiali jaotuks. Seejärel lähenetakse igale saunasviibijale personaalselt, tehes rätikuga tuult, et kuumus veelgi suurem oleks. Seda korratakse algusest peale umbes 20 minuti vältel kolm-neli korda, pärast mida suurem osa inimesi lihtsalt põgeneb saunast.

 

Lõputud võimalused

Kui saunaskäimine ja “meres“ ulpimine ära tüütavad, on võimalik kasutada spordiklubi või meditatsioonikeskust, sõita kupli all õhupalliga, nautida vihmametsas olevat näitust või õhtust akrobaatide šõud. Lisaks saab soovi korral võtta kõiki spaateenuseid alates maniküürist, lõpetades massaažiga. Tegevust jätkub seal igatahes mitmeks päevaks ja lõppude lõpuks saab ka lihtsalt puhata endale valitud ööbimiskohas, olgu see siis baldahhiinvoodi või madratsiga varustatud hütt vuliseva ojakese kõrval.

Stinne 5 WP_000655

 

Stinne 2 DSC_0486

Vaata tutvustavat videot:

 

Tropical Islandsi koduleht.

 

Stinne Loo

 

Fotod: pinterest.com / Stinne Loo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt