Kuidas käituksid sina, kui märkaksid, et kiusajal on vetsupaber talla küljes kinni?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2020 kell 15:39Fotod: pilgrim.ee

Kirjastuselt Pilgrim on ilmunud lastele keeruliste olukordadega toimetulemist õpetav raamat “Kuidas käituksid sina…?”, mis õpetab lastele 46 erineva juhtumi näol, kuidas ootamatutes või keerukates olukordades õigesti käituda. Seda on hea lapsevanemal koos lapsega lugeda ning ka koos arutada, kuidas ja miks on õige käituda neis keerukates olukordades just nii.

 

Mõned näited:

Kuidas käituksid sina, kui märkaksid, et ühel su kooli kiusupunnidest on tualetist väljudes vetsupaber talla küljes kinni?

Kas teeskleksid, nagu poleks sa midagi näinud, VÕI ütleksid talle, kuidas asi on?

Kui keegi on meie vastu kiuslik, siis tuleb meil mõnikord tahtmine temagi vastu kiuslik olla, aga nii pole ilus teha. Parem on talle diskreetselt mainida, et tal on vetsupaber talla küljes. Olen kindel, et igaüks oleks tänulik ja tunneks kergendust, et suutis hoiduda suuremast piinlikkusest.

Kas keegi on sul aidanud mõnda piinlikku olukorda vältida?

 

Kuidas käituksid sina, kui väikevend sind ühtäkki kõvasti käest hammustaks?
Kas hammustaksid teda vastu VÕI püüaksid talle selgeks teha, et teisi hammustada ei tohi?

Väga õige! Soov teda vastu hammustada võib küll olla sinu esmane reaktsioon, aga see poleks sugugi kena. Parem on hetkeks peatuda, sügavalt sisse hingata ja seejärel soovitada vennale midagi muud, mille peal ta oma hambaid proovida saaks.

Kas oskad välja mõelda midagi, mida väikevend sinu asemel hammustada võiks?

 

Kuidas käituksid sina, kui näeksid tänaval enda ees kõndiva inimese taskust 50-eurost kupüüri välja kukkumas?

Kas korjaksid raha üles ja jätaksid endale VÕI annaksid raha talle tagasi?

Võid küll tunda suurt kiusatust raha lihtsalt enda tasku pista, aga see ei oleks hea tegu. Õigem oleks raha üles korjata ja tagastada inimesele, kes selle maha pillas.

Võib ju juhtuda, et ühel päeval oled sina see, kelle taskust raha välja kukub…

 

Meil kõigil tuleb iga päev ette olukordi, kus on vaja teha mingi otsus või langetada valik. Näiteks peame otsustama, kas koeraga jalutades tema järelt kaka ära koristada, või kas rääkida vanematele tõtt selle kohta, kus me päriselt pärast kooli käisime. Sellest raamatust leiad sarnaseid pähkleid küllaga! Õige valiku langetamine, targasti käitumine ning vahe tegemine hea ja halva otsuse vahel võib kohati osutuda päris raskeks!

Selle raamatu abil saab lõbusasti ja turvalises õhkkonnas üheskoos vaadata lähemalt mõningaid olukordi, mis meie elus iga päev võivad ette tulla.

 

Allikas: Jennifer Moore-Mallinos, Andy Catling “Kuidas käituksid sina…?

Fotod: pilgrim.ee

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt