Kinodesse jõudev tõsielufilm zen-budismist avab ärksameelsuse olemuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2018 kell 17:24Dokumentaalfilm “Vaikusesse kõnd” jälgib zen-budistlike munkade ja nunnade kogukonda, kes on pühendanud oma elu täieliku ärksuseni jõudmisele – ja seda vietnamlasest õpetaja Thích Nhất Hạnhi käe all.

 

“Ärksameelsus aitab meil õppida oma elusid süvitsi elama. Nii me ei raiska enda elu,” ütleb filmis Thích Nhất Hạnh. “Minevikku enam ei ole ja tulevikku veel ei ole. On ainult käesolev hetk.”

Kolme aasta jooksul Prantsusmaal ja USA-s jäädvustatud meditatiivne linateos heidab pilgu vägagi eripärasesse maailma, kus kloostrielanikud oma tõelise mina ja eksistentsi sügava mõistmiseni jõuavad. Kohati peaaegu et mängufilmiliku pildikvaliteediga ekraniseeringule loeb kaadritagust teksti Benedict Cumberbath.

“Ma teadsin juba väiksest saati, et tõe leidmine pole sama, mis õnne leidmine. Sa ihkad näha tõde, aga kui oled seda kord näinud, ei saa enam kannatust vältida. Muul juhul pole sa üldse midagi näinud,” kõlavad Cumberbathi sugestiivse häälega vaatajani toodud mõtted.

Originaalpealkirja “Walk with me” (2017) kandev film jõuab kinodesse veebruari keskel.

Vaata ka treilerit:

 

Vaata lisaks: Walk With Me Film

Foto: GoodNews

 

 

Toimetas Monika Kuzmina / GoodNews

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt