Lugu kahest inglist: kunagi ei tea, mis millekski hea on

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2019 kell 19:54“Pea meeles, et oma tahtmise mitte saamine võib mõnikord osutuda suurepäraseks õnne hoobiks,” on öelnud Dalai-laama. Küllap oleme kõik kogenud, kuidas mõni halb asi on tagant järele osutunud heaks. Teinekord me aga ei saagi teada, miks mõni asi vajalik oli, mis aga ei tähenda, et seiga eest ei võiks tänulik olla. Valgust säärasele juhtumine heidab järgnev lugu kahest inglist.

 

Kaks matkavat inglit jäid ööbima rikkasse perre. Pere ei olnud külalislahke ega pakkunud inglitele ööbimiseks tuba, vaid pani nad ööbima külma keldrisse.

Kui nad asemeid tegid, märkas vanem ingel seinas auku ja müüris selle kinni. Seda nähes küsis noorem ingel: “Miks sa seda teed?” Vanem ingel vastas: “Asjad ei ole sellised, nagu paistavad.”

Järgmisel ööl ööbisid nad ühes vaeses, kuid külalislahkes peres. Võõrustajad jagasid inglitega oma vähest toitu ja pakkusid neile magamiseks oma voodeid, et nad võiksid hästi välja puhata.

Hommikul ärgates leidsid inglid peremehe ja perenaise nutmas. Nende ainuke lehm, kes oli perekonna ainus tuluallikas, lebas laudas surnult.

Noorem ingel küsis vanemalt: “Esimesel perel oli kõik olemas, ometi sa veel aitasid neid. Teisel perel ei olnud midagi, kuid nad olid valmis meiega kõike jagama, ometi sa lasid nende ainsal lehmal surra. Miks sa nii tegid?”

“Asjad ei ole sellised, nagu paistavad,” vastas vanem ingel. “Kui me keldris olime, nägin, et seinas olevasse auku on peidetud kulda. Sealne peremees oli ülbe ega soovinud head teha. Ma parandasin seina ära, et ta kulda ei leiaks. Järgmisel ööl, kui me aga vaeste voodis magasime, tuli surmaingel peremehe naisele järele, kuid ma andsin talle lehma. Asjad ei ole sellised, nagu paistavad”

Me ei tea kunagi kõike. Isegi, kui meil on usk, vajame millegi pärast ka kinnitust, et kõik, mis juhtub, on meile kasuks. Kuid mõnda asja mõistame üksnes aja jooksul, kui siiski. Eilne on ajalugu. Homne on teadmatus. Tänane päev on kingitus. Aitäh, elu!

 

Allikas: Book of Tales

Pilt: Christine Krainock

 

Tõlge: Facebook (algne tõlkija teadmata)

Toimetas Sander Soomaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt