Pidulik lõpp “vandenõu-nädalale”: Tartus vandenõu-reiv, Tallinnas 9/11 klubi avamine ja David Icke!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2016 kell 22:28vanden6u_nvKäesolev nädal on ka peavoolumeedias olnud suuresti vandenõuhõnguline – küll EV valitsuse kukkumise, Donald Trumpi USA presidendiks saamise kui ka Inglise kirjanik David Icke´i Eestis viibimise ja siin antud intervjuude tõttu. Eesootav nädalavahetus ei jää selles osas kuidagi alla: reedel taasavatakse Tallinnas 9/11-nimeline ööklubi, Tartus toimub vandenõu-reiv ja laupäeval annab David Icke Tallinnas Tondiraba jäähallis oma maailmaturnee “World Wide Wake Up Tour” raames ligi 10 tundi kestva maratonloengu.

 

Thomas Hessler_A2_bleed 5mm + raam (Large)Ööklubi 9/11 suurejooneline avapidu

Klubi 9/11 asub Tallinnas aadressil Tulika tänav 9/11 ja on legendaarne technomaja, mille ruumides on varasemalt tegutsenud ööklubid Ulme ja Asum. Möödunud suvel uksed avatud klubis 9/11 leiti, et peomeka vajab suuremat uuenduskuuri, mistõttu on klubi ruumides viimastel kuudel toimunud täiendav remont. Lisaks uuenenud välimusele on palju uut ka sisu osas – näiteks on avatud täiesti uus kokteilibaar, kust leiab ka maitsvad, tervislikud ja alkoholivabad smuutid, ning vesipiibu lounge. Techno- ja housemuusikale pühenduv klubi on avatud reedeti ja iga kuu astuvad üles ka rahvusvahelised artistid.

Reedel, 11. novembril (11.11 sümboliseerib uut algust) algabki klubimaastikul uus ajastu, kui 9/11 avab taas oma uksed ja kutsub Sind endale külla, et saaksid osa suurejoonelisest avapeost. Peaesinejaks on Thomas Hessler – Ida-Berliini techno-kooli kasvandik, kelle DJ-setid on on jätnud oma jälje nii Berghaini kui arvukate teiste Euroopa klubide pidulistele. Hessleri kohta on öeldud, et ta hoiab kuulajaid kikivarvul ja tantsutab neid atmosfääriliselt ja intensiivselt läbi techno ja selle ajaloo. Thomas Hessler on ka aktiivne produtsent, seega võib arvata, et 9/11-s tuleb mehelt ettekandele veel ka seniavaldamata loomingut. Hesslerile sekundeerivad Merimell (Raadio 2 „Machine Nation”), mrds (Tehnotasand), Punch (Raadio 2 „Electric Cafe“), DJ Kinnu (9/11).

25. novembril aga saabub Eestisse housemuusika maailma üks suurnimesid – DJ ja produtsent Guy J. Elektroonilise muusika ilu peitub selles, et tal pole piire ja et teda saab vormida ükskõik milliseks looja soovib. Vähesed suudavad sellist luksust niivõrd andekalt ära kasutada kui Tel-Avivist pärit Guy J, kes on end viimase 10 aastaga suutnud klubimuusika absoluutsesse tippu lennutada. Selle aja jooksul on mees välja andnud 3 albumit ning sadakond singlit ja remixi. Tema meisterlikkust tunnistavad Digweed, Cattaneo, Warren ja teised saurused. Lisaks astuvad üles DJ Solid Steel (Raadio 2 „Progressioon“) ja Ivo Naries (Bling, Burning Man).

“Klubi tegemise idee on meie mõtetes idanenud juba aastaid ning saatuse tahtel juhtuski nii, et elurada viis omavahel kokku kümmekond tegusat muusikahuvilist, et üheskoos luua Tallinnasse üks tõsiselt hea ööklubi. 9/11 on võtnud oma eesmärgiks luua pidulistele hubane ja turvaline ruum, kus end täiesti vabaks lasta ning tantsida nagu homset poleks olemas.

Julgeme välja öelda, et meie sihiks on klubi 9/11-ga jõuda maailmakaardile Baltikumi ja Skandinaavia piirkonna parima ööklubina. Meie tiimis on nii aastakümnete pikkuse kogemusega DJ-sid, artiste, helimehi kui ka elukutselisi reivareid, keda on inspireerinud maailma parimad ööelu ja klubimuusika pühapaigad nagu Berliini scene, Burning Mani kõrbefestivalid ning Tai džunglite reivid ja rannapeod,“ tutvustab tagamaid klubi programmijuht Hando Tõnumaa, kes on varem nentinud ka, et klubi nime 9/11 saab seostada erinevate teemadega – olgu siis selleks hädaabi telefoninumber või 15 aastat tagasi USA-s toimunud muinasjutt, mis endiselt tuure kogub ja ehk peagi ka peavoolumeediasse jõuab.

fada

Stiilinäide klubi 9/11 uuenduskuurist: UV-seinamaalingu autor on kunstnik Fada Wonderland

Lisainfo: 9/11 avapidu Facebookis, klubi 9/11 Facebook

 

vanden6ureivTartus toimub Eesti esimene vandenõu-reiv

“David Icke’i Eestisse saabumise puhul toimub sel reedel Tartus vabariigi esimene vandenõu-reiv,” seisab pidudesarja SÜNK pressiteates, sedastades, et “SÜNK: Vandenõu” on hea võimalus kohtumiseks avatud mõistusega mõttekaaslastega piduses keskkonnas.

Tartu Kirjanduse Maja keldris asuvas alternatiivkultuuriklubis Arhiiv aset leidev üritus seob vandenõuteooriate maailma täiesti uudsel viisil tänapäevase house- ja technomuusikaga. Viimase toovad publikuni kohaliku põrandaaluse skene superstaarid Hõbe, General One, Katsu, Reflektah, Tihane ja Söör Paul. Samal ajal saab nautida temaatilist performance-kunsti, vestlusringe ning informatiivseid visuaale suurelt ekraanilt.

Peo infos seisab veel, et kuigi osalemiseks tuleb lunastada pilet, on skorpioni märgi all sündinuile sissepääs tasuta. Uurisime ka, miks just skorpionid tasuta saavad? “Tähemärkide asi ongi tegelikult homsega aastaseks saav traditsioon. Selle aja sees on kõigile SÜNK’i pidudele (mis toimuvad vähemalt korra kuus) olnud alati tasuta sissepääs selle tähemärgi all sündinuile, milles Päike parajasti on, alates eelmise aasta detsembri amburitest. Seega on meil vähemalt kõik maailma inimesed aasta jooksul listis olnud,” saime peo korraldajatelt vastuseks.

Lisainfo: Vandenõu-reiv Facebookis

 

31-1024x683David Icke´i maratonloeng Tondiraba jäähallis 

Esmaspäeval oma maailmaturnee raames Eestisse saabunud Inglise kirjanik ja vandenõude uurija David Icke on veetnud siin tegusa nädala, mida on kajastanud näiteks Delfi, ETV “Pealtnägija”, Elu24, Õhtuleht, Raadio 2 “Hallo, Kosmos!”, TV3 Uudised jpt. Kuigi külaskäigu naelaks on laupäeval 12. novembril kell 10 Tondiraba jäähallis toimuv maratonloeng, kohtus mees oma lugejatega juba kolmapäeval 9. novembril, kui Solarise Apollo raamatupoes toimus tema uue teose “Näiline Mina” esitlus, mida väisasid paarsada inimest.

IMG_20161107_165519

Davidit saadab reisil tema noorem poeg ja tuurimanager Jaymie Icke

raamatuesitl

Viimased autogrammi soovijad pidid Solarise Apollos toimunud raamatuesitlusel üle poole tunni järjekorras seisma

Icke on Eestis viibides salvestanud ka uut materjali oma Youtube´i kanali tarvis. Vaata näiteks Kadriorus presidendi loosi ees salvestatud USA valimiste teemalist vlogi või Ämari NATO baasi juures tehtud Facebooki-postitust.

 

“World Wide Wake UP Tour” Tallinna esinemisele laupäeval kell 10 Tondiraba jäähallis on oodata kuulajaid ka naaberriikidest, sest tegu on regiooni ainsa loenguga. Kuna sündmus kestab terve päeva, on kohapeal ka mitu pop-up restorani, mis pakuvad nii sooja toitu kui ka kergemat näksimist. Esinemisel on sünkroontõlge eesti ja vene keelde, tõlge edastatakse saali digitaalse infrapuna tõlkesüsteemi abil, kõrvaklapid saab laenutada kohapealt.

Sündmuse ajakava:
10.00 – algus
13.00 – lõunapaus
14.00 – 2. osa
16.00 – paus
16.30 – 3. osa
19.30 – paus
20.15 – 4.osa
22.00 – eeldatav lõpuaeg

Icke on oma maailmaturnee “World Wide Wake Up Tour” raames esinenud juba Ameerikas, Austraalias, Uus-Meremaal, Tšehhis, Itaalias ning läheb peale Eestit edasi Hollandisse, Iirimaale, Islandile, Inglismaale ja Kanadasse.

“Tegemist on maailma ühe peamise vandenõude uurija ja nendest teemadest teavitajaga, kelle esinemine on ligi kümnetunnine pikk ja põhjalik ülevaade uusimast infost selle kohta, mis toimub meie maailmas tegelikult,” sõnab sündmuse korraldaja ja kirjastuse Matrix juht Mati Nigul ning lisab, et David Icke on külastanud edastatava informatsiooni hankimiseks rohkem kui 50 riiki. “Paraku on tema populaarsuse taga tõsiasi, et paljud tema suust tulnud teooriad on leidnud hiljem tõestust,” lisab Nigul.

David Icke´i teoseid on Eestis müüdud üle 10 000, populaarseim oli kirjastuse Matrix andmetel korduvalt välja müüdud bestseller “Matrixi lapsed“. Kirjastus Matrix on eesti keeles ilmutanud David Icke raamatud “Mina olen mina! Ma olen vaba!” (2003), “Ajasilmus” (2004), “Matrixi lapsed” (2005), “Ääretu armastus on ainus tõde: kõik muu on illusioon” (2007), triloogia“Meelepetted“ (2014) ja “Näiline Mina” (12. november 2016).

 

David Vaughan Icke on inglise kirjanik, vandenõuteoreetik ja avalik esineja, kes on viimased veerandsada aastat uurinud globaalseid vandenõusid. Ta on kirjutanud 20 raamatut ja kogunud endale aja jooksul üleilmse lugejaskonna. Inglismaal Leicesteris sündinud Icke tegi noorena karjääri jalgpallurina, mis jäi aga üsna lühikeseks, sest tal diagnoositi vasaku põlve reumaatiline artriit. 70ndatel algas tema ajakirjaniku karjäär: kõigepealt töötas ta kohalikus Leicesteri lehes, seejärel BBC spordikommentaatorina. 1980-ndate lõpus sisenes ta ka poliitikamaastikule Briti Rohelisse Partei eestkõnelejana.

1990. aastatel algas tema elus suur muutuste aeg, mil Icke lõpetas oma poliitiku karjääri ja pühendus aina rohkem raamatute kirjutamisele. Tähtis verstapost on kindlasti ka tema kuulus intervjuu, mille ta andis Terry Woganile BBC saates “Terry Wogan show” – too revolutsiooniline sõnavõtt šokeeris paljusid inimesi ning Icke muutus otsekohe naerualuseks, kelle üle tänaval lakkamatult irvitati. Sealt edasi jätkas Icke kirjaniku ametit, mida peab tänaseni. Ta on välja andnud arvukalt raamatuid ja korraldab ka avalikke esinemisi, mille publikunumbrid aina kasvavad – 2014. aasta oktoobris Wembely Arena’l kuulas tema kümnetunnist esinemist 5000 inimest. Tänaseks on tal miljoneid lugejaid ja fänne, ta on käinud esinemas ja loenguid andmas kõikjal üle maailma ning tema raamatuid on tõlgitud ligi 20 keelde.

Lisainfo: David Icke 12.11 Tondiraba jäähallis Facebook, piletid: Icke.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt