Alpide suusabaasipidu kolib laupäeval Patarei Merekindlusesse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2022 kell 9:47Foto: Dr. Maueri kogust

“If you can’t go to Apres Ski, Apres Ski will come to you.” 

Suusad on?
Prillid?
Kepid ka?

22. jaanuaril kell 14-23 toimub Patarei Merekindluses enneolematu välireiv “Apres Ski”, kus muusikalise teekonna eest vastutavad Rootsi, Taani ja Eesti DJ-d Dr. Mauer ja Unknown Horizon, kes serveerivad hõbekandikul terve päeva vältel parimaid elektroonilise muusika palasid. Pidu korraldab DJ Dr. Mauer, kes peo eel Telegramile ka lühikese intervjuu andis.

 

Miks on õues parem pidutseda kui toas?

Keegi ei ole väitnud, et õues on parem pidutseda kui sees, aga päeva lõpuks sõltub kõik sellest, kus sees või väljas pidutsetakse ning mis emotsiooni kogu kontseptsioon külastajatele pakub. Kui sul on valida, kas pidutseda merekaldal, kus sul on taustal “mine-pekki” vaade, siis on muidugi väljas imeline, ent samas kui siseruumis on valgusshow, mis jätab Pässa-Riksi ületuunitud BMW valgustuse kurva näoga pealt vaatama, siis on ka sees omaette kogemus.

Praegune formaat ehk väljas pidutsemine/tantsimine talvel on kasutusel kahel põhjusel. Esiteks – kuna inimestel on kopp ees juba teist aastat varsti kodus istumisest, sest algselt lubati, et praegune olukord kestab 2 nädalat, mis on rahumeeli läinud üle kaheks aastaks. Seetõttu on inimestel vaheldust vaja ja After Ski ehk suusakostüümi kontseptsioon justkui kõneleks selle eest, et inimesed võiksid end toast välja ajada ja kogeda midagi teistsugust. Keset päeva minna pimedasse ruumi tantsima on justkui ajalooline tegevus ja tantsurahvas tahaks midagi uut ning teistsugust.

Teiseks – tervis. After Ski kontseptsioon soodustab inimeste vabas õhus ajaveetmist, tervislike eluviiside ja talvemõnude propageerimist. Meie eesmärk on inimesed toast välja saada ja läbi After Ski kostüümipeo formaadiga leidsime lahenduse kahele probleemile ehk võitlus külmataadiga ja samas luua midagi erilist, et kõik saaksid hea kogemuse läbi uue elamuse.

Mina valiks kindlasti väljas pidutsemise – olgu selleks päikeseline suveilm või talvine miinuskraad, sest värskes õhus töötab kõik paremini – alates inimese ajutegevusest kuni tervislike näitajateni välja. Siseruum on tihti limiteeritud ja inimesi piirav aga väljas on see õige tunne – vahet pole kas oled alpinõlvadele, mererannas või kuskil aasal.

Muidugi on uue kontseptsiooni väljatöötamisel kaasa aidanud uue regulatsioonid, mis justkui jäävadki kestma ja seetõttu on vaja nende raames midagi uut välja mõelda.

Mis seal peale tantsimise veel teha saab, et külm ei hakkaks?

After Ski üritus on eelkõige mõeldud selleks, et inimesed kogeksid võimalust olla värskes õhus ja ei peaks päeval end kuskil pimedas ruumis peitma. Meie propageerime vabas õhus olemist, sest tänapäeval on enamus inimesed suure osa oma ajast toas. Lisaks tantsimisele saab teha kõike, mida talvine Maarjamaa meile pakub – alates lumesõjast, lumekindluse ehitamistest kuni niisama prikullitamiseni ning hea seltskonnaga glöggi joomisega.

Inimestel ei peagi koguaeg olema ettekirjutatud tegevused, vaid kõik sünnib kohapeal ja anname inimestele vabaduse ise toimetada nii nagu nende sisetunne neile ütleb. Tegemist on justkui klassikalise tantsupeoga ja kui sa küsid, mida klubis saab teha peale tantsimise, siis neid valikuid on mitmeid – täpselt sama on After Ski üritusega – see, et inimene on juba väljas on üks suur samm edasi.

Peale talviste tegevuste saavad inimesed tutvuda uute inimestega ja näha inimesi päriselt – mitte ekraani tagant ja läbi digikanalite, mis on muutunud tänapäeval uueks harjumuseks. Meie propageerime kohaolu ja traditsioonilist klassikalist eluviisi, kus inimesed on ise kohal – siis hakkavad asjad ise juhtuma.

Eelpool kirjeldatud muinasjutule lisaks on meil avatud baarid, toitlustusalad, et rahvas saaks tankida ja energiat päevale vastu astumiseks. Põhiline rõhk on muidugi tantsimisel, reaalsel kohalolul ja uute kogemuste kogemisel, sest antud formaat on justkui midagi täiesti uut.

Kostüüminäiteid: 

Kas selliseid talviseid õue-pidusid on ka varem toimunud ja mis on esinejate/osalejate tagasiside?

Talviste väliõhuüritusi on rahvusvahelisel tasemel koguaeg toimunud, aga enamik ürituste jaoks on oma kindel aeg ja koht. Eestis ei ole kuulnud, et inimesed tulevad miinuskraadidega välja, sülitavad ilmataadi lumelabida peale ja tulevad teevad oma sõpradega ning uute tuttavatega ühe korraliku tantsumaratoni. See on kõigi jaoks uus, aga arvestades, milline on huvi, siis näeme, et uus formaat on rahva poolt hästi vastu võetud.

Kogu peoformaat on tulnud alpidest, kus pärast rasket suusapäeva kogunevad inimesed alpikülade all olevates baarides, et üheskoos tähistada rasket suusapäeva ja lasevad auru välja ning naudivad elu. Eestis võiks ka inimesed rohkem elu nautida ja olla avatud uutele kontseptsioonidele, sest see on eeldus, et ajas-ruumis ideed areneksid ja tuleks veel ja veel uusi ägedaid kontseptsioone ning liiguksime pimedatest katakombidest välja värske õhu kätte.

Mulle meeldib kui pidutsetakse valges, sest siis näeb inimesi ja kaaspidutsejaid rohkem ning keegi ei peida end pimedas. Peod valges on palju avatumad ja inimesed on justkui viisakamad ning sõbralikumad. Pimedates katakombides muutuvad inimesed stepihuntideks ja osad inimesed nilbeks aga kui on valge, siis hoiavad inimesed end rohkem vaos ja naudivad kogu keskkonda, mitte ei kuku pudelisse.

Kes seal esinevad?

Peaesineja on Kwona dünastia erapraksisest põgenenud Rootsi-Eesti eriarst Dr. Mauer, kes on varasemalt nii väiksemaid kui ka suuremaid pidusi Eestis kui ka rahvusvaheliselt korraldanud. Dr. Maueri üritused on pidevalt suunaga midagi muuta ja läbi uute kontseptsioonide inimeste alateadvuses murda vanu paradigmasi ehk tuua rahvale midagi uut.

Lisaks astub üles Unknown Horizon, kes on Eesti-Taani juurtega poistebänd, kes lisaks DJndusele produtseerib oma muusikat. Isiklikult näen, et Unknown Horizon võib lähiajal teha Eesti elektroonilise muusika artistidest kõige suurema lennu, sest neil tundub justkui kõik olemas olevat, et liikuda suurematele lavadele ja tantsutada rahvas globaalselt tasandil.

Kas sellel peol on mingi sõnum ühiskonnale?

After Ski ürituse ja kogu kontseptsiooni sõnum ühiskonnale on, et alati leidub skeeme, kuidas uue valitsuskorra raames korraldada pidusid selliselt, mis oleks vastavuses uute regulatsoonidega ja läbi ürituse innustame / motiveerime inimesi mõtlemaks kastist välja.

Kostüümipeo formaat talvisele üritusele on juurde lisatud selleks, et “viiruse levikut piirata” ehk inimesed on soojalt sisse pakitud ja seeläbi vähem ohtlikud teistele. Meie sõnum on, et inimesed võiksid tulla rohkem kokku ja nautida teineteist selliselt nagu me seda kunagi tegime ning ei peaks üleliia midagi kartma, sest oht puudub – eriti praeguse uue kontseptsiooni raames.

Lisaks on sõnum ja eesmärk inimesi praegusel veidral ajal rohkem ühendada – me oleme liiga kaua enda oma kodustes katakombides peitnud ja on aeg välja astuda ning nautida teineteise seltsi värskes õhus, kus on siiani kõige vähem meie õigusi piiratud.

Kas suuski laenutada saab? 😛

Suuski laenutada seekord ei saa, aga liigume selles suunas, kus saaks kõige laenutada – võta aga pane tagasi. Hetkel katsetame ja tahame teada kui palju on üldse neid inimesi, kes kaasa julgevad mõelda ja end kohale veavad, et tulevikus saaksime veel suuremaid üritusi korraldada.

Kas afterparty ka toimub?

Kindlasti toimub. Afterparty toimub meis endis, sest uus kontseptsioon kindlasti tekitab inimestes hea emotsiooni ja tunde, mille najal saavad nad pärast üritust selle sama tunde põhjal edasi liikuda sinna, kuhu elu neid viib.

Keegi ei keela peale kella 23 edasi tiksuda ja mõelda, mida oma eluga teha. Kahju, et just siis muutub viiruse levik ohtlikuks ja regulatsioonid piiravad inimeste vabadusi, aga kindlasti toimib midagi edasi, sest selle laengu põhjal, mis üritus inimestele pakub, ei ole võimalik kogu magama minna.

 

Sündmuse FB link: https://www.facebook.com/events/230563582595663
Dr. Mauer: https://soundcloud.com/mauerclinic
Piletid sündmusele: https://fienta.com/et/dr-mauer-x-apres-ski-31348

Foto: Dr. Maueri kogust

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt