Saaremaal toimub järgmisel nädalal enneolematu elamusfestival I Land Sound

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2017 kell 12:5213.–15. juulil toimub Saaremaal esimest korda elamusfestival I Land Sound. Orissaares Illiku laiul kohtuvad maaliline loodus, elektroonilised muusikalained ja kunst.

 

I Land Sound’i peakorraldajate sõnul sündis festivali idee soovist tuua kokku alternatiivmuusika eriala professionaalid ning asjaarmastajad. “Esmakordselt Eestis kohtuvad festivalil elektroonilise ööelu edendajad, kes kasutavad tipptasemel helisüsteeme, digitaal- ja analoog projektoreid, luues kolm kordumatut päeva ja kustumatu mälestuse. Ühise töö tulemusena luuakse ruum muusika nautlejatele,” ütles Telegramile festivali peakorraldaja Taavet Bristol. “Festival saab toimuma maagilisel saarekesel, kuhu pääseb jalutades üle silla või paadiga. Tegemist on kodumaise paradiisiga, kus silmailu pakuvad päikesetõus ja -loojang,” lisas ta.

Festivalialale paigaldatakse 6 erinevat merevaatega lava, millest viis asub vabas õhus. Piidivabriku hoones asub siselava. Kolme päeva jooksul sisustavad muusikalist programmi 23 üleriigilise tähtsusega kultuuriklubi, peoseeriat ja liikumist. Üles astuvad Lekker, Mutant Disco, TIKS, Vürts, Majamasin, Haigla Pidu, Estonian Funk Embassy, Tjuun In, Öötöö ja Tallinn Express. Puhtalt vinüülidega kostitavad Zenni ja Tagasi, Ruum 202 ja Helind. Ebamaist vürtsi lisavad Manatargaq, Isola, Sünk, Mürk, 911, Välk, Still Out, I-FI Soundsystem, Piidivabrik ja Katlamaja.

Lisaks muusikale on festivalil võimalik kaasa lüüa erinevates töötubades ja näha oma ala parimate kunstnike tööprotsessi ja tulemust, humoorikaid püstijala koomikuid ning nautida ennenägematuid visuaalkunsti meistriteoseid. Püstitame mitmeid tule- ja liivaskulptuure ning pakume nii kohalikku Saare- kui ka maailma erinevate köökide maitseelamusi.

Elamusfestivali õilis eesmärk on juhtida tähelepanu tarbimisharjumustele, eesmärgiga vähendada kahju loodusele. Seda silmas pidades on koostöö Hansabussiga taganud festivalibussid Tallinnast, Tartust ja Pärnust. Toitlustuse eest kannab hoolt Muhurito, Elujanu, Veg Machine, Saaremaakera, Bite My Bagel, Gogo Cofe, Fresko käsitööjäätised ja Pajuvärava ökotalu saadused.

Festivali piletid eelmüügist on 35€. Festivalibussi edasi-tagasi pilet maksab 25€ ja külastajatel on võimalus ööbida telkimisalal. Telklas ööbimise tasu on 10€. NB! Osale piletiloosis! Telegram loosib välja 2×2 festivalipassi!

 

Vaata lisaks: I Land Sound Facebook, koduleht

Foto: ilandsound.ee

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt