Sel nädalavahetusel toimub müstiline aiapidu HeaMUS!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2019 kell 23:16Haapsalus, Ungru loomemajas toimub 13. juulil müstiline aiapidu nimega HeaMUS! – kokkusaamine nagu ennemuiste; püha tamme all hiies, kus rahvas tähistas elu laulu, tantsu, nalja ja tarkusesalvede keskel, harmoonias emakese loodusega. Sündmust, mille peaesinejaks on muusik Lea Dali Lion, tutvustavad Telegrami lugejatele selle ellukutsujad Chandaa ja Arne Lauri.

 

HeaMUS!’e lugu sai alguse sadu aastaid vaikuses seisnud iidsest tammest. Tema tarkus kutsus kokku inimesed, veetma aega kooskõlas iseenda, looduse, tantsu, laulu ja naljaga. Tammefestival puistab elule loomulikkust ja loomulikku olemist, et lahustada barjäärid. Olgu nendeks siis vaimse või materiaalse maailmaga seotud vaated.

Tuletame meelde, kuidas inimesed olid vanasti loodusekeskis vaimsed, rõõmsad ja väekad. Loodus, mis täis legende, müüte, muinasjutte, müstikat ja elusolendeid, – putukatest haldjateni – elab. Nii õpime meiegi elama uuesti mäletades. Olgu selleks sillaks ning innustajaks tamm, kes õpetab suhtlema looduse ja tema olenditega, märgates ja tunnetades ümbritsevat.

 

Loomulik vabaaja veetmine nii, et hommikul pea ei valuta

Tuletame meelde, mis on loomulikkus. : )

See, mis praegu tundub loomulik, pole tegelikult loomulik. Seda näitab inimeste õnnetuolemine ja rohke antidepressantide tarbimine. Urbaniseerumine on teinud inimesed üksikuks, ja kaotanud ühenduse looduse ja nende olenditega. Me ei mäleta, mis tähendab olla terve, mis on terve keha, mõte, hing ja vägi.

Loodus on loodud loomulikust algsest absoluudist ehk allikast, jäädes muutumatuks oma eesmärgis. Kuid inimesed, kes kaugenevad loodusest, kaotavad järjest enam oma väge. Mida vähem muudame loodust ja seda ümber teeme, seda loomulikumad oleme. Usume, et HeaMUS! saab tuua meie ellu terve ja kriitikavaba olemise, kooskõla loodusega. Pole tähtis, kas oleme üdini vaimsed või kauged esoteerikast, eesmärgiks saagu heaolu.

 

Lea Dali Lion on esmakordselt korraldatava festivali peaesinejaks

Lisaks heale muusikale ja tantsule, saab osaleda erinevates tegemistes või kaeda kaasavõetud piknikutekilt pakutavat programmi, süüa tervislikku toitu või veeta lihtsalt üks ilus päev perekeskis. Ole kuulaja või osaline sel alkoholivabal festivalil, kus õpime loomulikku olemist.

HeaMUS! on koht, kus äratada uinunud loodusvägi ja tuletada meelde eestlaste loomingulugu. Igatseme iidseid tarkusi, et sillutada tee kaunitele loodusradadele ja loomuliku loodusega kooskõlas elamisse. Erinevalt suurlinnakodanikest oleme pigem omaette tegutsejad, kes pärit hõreasustusega metsadest.

Saame kokku tingimusteta, et põimida teadmised igapäevaellu ning seilata spontaansuse ja loomulikkuse radadele, kus tähtsaimal kohal vabaaja veetmine looduses. Ühendagu HeaMUS! oma jutus, muusikas, tantsus ja teistes mõnusates ühistegemistes looduse erinevad aspektid, mille märkamise viinud kord tuhmunud meel.

 

Mõnusate kohtumisteni : )
Chandaa ja Arne Lauri

 

Uuri lisaks: HeaMUS! , Chandaa/vaimnevabadus

Fotod: FacebookKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.