Laupäeval algav festival Blisstonia tõestab, et on võimalik ka kainelt pidutseda!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2019 kell 10:18Esmakordselt toimub Eestis kakao ja ekstaatilise tantsu festival, mis toob kokku kõik need, kellele meeldib tantsida nagu keegi ei vaataks ja laulda nagu keegi ei kuuleks. Oodatud on nii noored kui vanad, karvased ja sulelised, hipid ja ärimehed. On ainult üks reegel: napsu asemel võetakse surakas kakaod ja pilves võib olla ainult siis, kui sa oled pilves õhust ja armastusest! Kui see on sinu jaoks põnev või kasvõi kummaline, siis tule kohale ja vaata järgi, mis vaibiga pidu on!

 

Sellel laupäeval ja pühapäeval toimub tuntud välisartistide ja kodumaiste DJ-dega festival Blisstonia keset loodust, kus saab tantsuvihtumise vahel ka sauna minna ja tiiki hüpata. Blisstonial loovad elus muusikat üle maailma tuntud ekstaatiline mantrabänd Hanuman Project (USA), latino muusika kunn ja trompetimängija Yemanjo (USA), väelaulikud Tom Valsberg ja Matia Kalli (Kreeka) ja veel mitmed muusikud Eestist ja välismaalt.

Spetsiaalselt tuleb Eestisse esmakordselt ka üle maailma tuntud DJ Mose Guatemalast ja DJ WalkerJi Balilt, kellega liituvad kohalikud DJ-d Rain Tunger, Romet Preismann, Sten Roosvald, Denis Vinogradov, Marko Kivirand, Art I am ja mitmed teised.

Tegu on kahepäevase sündmusega, mis algab laupäeva pärastlõunal kell neli kontakt-tantsu töötoaga, mis õpetab inimesi uuel ja interaktiivsel viisil tantsima. Edasi jätkatakse kakao-tseremooniaga, millele järgneb hommikuni kestev elektroonilise muusika pidu tähtede all ja Bagua saalis. Pühapäeva hommikul on plaanis ekstaatiline tants lastele ja peredele, tsipake joogat, hulgaliselt tantsulisi ja laululisi töötubasid. Pühapäeva õhtul pannakse festivalile punkt südant avava ekstaatilise tantsu lõpupeoga, kus muusikat loob blinger ja burner DJ Ivo Naries.

 

 

Mis on selles festivalis nii erilist?

Mis on juhtunud? Kus on viinad? Kus on purjakil lällamine? Aga pohmakas?

“Noored on hukas,” on vanem põlvkond alati öelnud. Aga meil on teile uudis: noored on hoopis hakanud kaine peaga pidutsema ja ütlevad, et nii on veelgi mõnusam! Paljud inimesed on juba ammu unistanud peost, kus tunda end turvaliselt ja vabalt. Mõnele võib tõepoolest olla hirmutav südamlik silma vaatamine või kontakt-tants, aga sellest hirmust läbi minnes, võid avastada hoopis uue pidutsemise viisi. Sellise, kus ei pea muretsema, et keegi jaurab, ajab külge või norib tüli.

Alkohol ja muud ained ammu tuntud lõõgastajad aga ühtlasi ka tüliallikad, mida ekstaatilise tantsu pidudel välditakse. Seal on inimesed pilves kakaost, tantsust ja armastusest!

“Meelemürkide asemel paneme me rõhku inimeste avamisele teistel viisidel: läbi laulu, liikumise, tantsu ja südamliku suhtlemise. Me julgustame, et igaüks tooks välja oma karakteri ja julgeks olla päris ise,” ütleb Saue ekstaatiliste tantsupidude korraldaja Tiit Trofimov.

Kuigi massidele on see endiselt uudiseks, lööb viimastel aastatel laineid uus meelelahutuslik kultuurinähtus: Ekstaatiline tantsupidu, kus manustatakse alkoholi ja muude meelemürkide asemel hoopis salapärast toor-kakao jooki. Neid pidusid nimetatakse kas ekstaatilise tantsu pidudeks, kakaotantsudeks või kakaotseremooniateks koos ekstaatilise tantsuga. Puhta peo armastajaid on kogunenud nüüdseks juba niipalju, et neid jagu terve festivali jagu ja tuleb aina juurde ja juurde.

 

Kust tuli idee?

Üle maailma on viimase viie aasta jooksul eriti hoogsalt käima läinud ekstaatilised tantsupeod. Nii Moskvas; Nevada Citys ja Oaklandis Californias; Balil, Yoga Barnis kui Guatemalas käivad iganädalastel ekstaatilise tantsu pidudel 200-300 inimest! Kõik jummala kained! Juuakse kakaod ja pu-erh teed. Enne tantsu venitatakse ja tehakse joogat, siis juuakse kakaod ja pidu läheb lahti. “Mulle meeldivad Guatemala ja Bali peod eelkõige seepärast, et tundub nagu oleks tegu suure perega, olenemata sellest, et kõik on võõrad! Inimesed vaatavad üksteisele silma, keegi ei proovi midagi punnitada ja igaüks tantsib nagu tahab. Minu kõige südamlikumad uued tutvused uutes linnades tekivad peamiselt just nendelt pidudelt,” ütleb maailmarändur ja Blisstonia korraldaja Tom Valsberg.
Ekstaatilise tantsu peod said alguse tervislike eluviiside, šamansmi, jooga ja kakao levikuga üle maailma. Eriti populaarsed on need peod just noortele aga ekstaatilisele tantsupeole võib vabalt kaasa võtta ka lapsi, oma vanemaid ja isegi kepsakamaid vanavanemaid. Kõik on teretulnud!

 

Mis maagiline kakao-jook see on?

Kakao, mida kutsutakse ka “jumalate nektariks”, pärineb Mesoameerikast (Kesk-Ameerika ja Mehhiko). Sealsed põlisrahvad on seda aastatuhandeid kasutanud pühadel tseremooniatel ja šamanistlikel rituaalidel teadlikkuse avardamiseks, eufoorilise seisundi loomiseks, ühendumaks südameenergiaga, ja ravimina. See pole tavaline poe-kakao! See on toorkakao, milles on kõik olulised ained endiselt sees, mitte välja kuumutatud! Jook on pisut mõru aga annab sellise sutsaka energiat, et paari topsi väel saab terve öö tantsida!
Teobromiin, mitte kofeiin! Räägitakse, et kakao sisaldab kofeiini. See ei ole nii, kakao sisaldab hoopis kofeiiniga sarnast alkaloidi teobromiini – ainet, mis on ainuomane ainult kakaole ja vallandab korraga suure koguse dopamiini ehk naudinguhormooni. See teeb kakaost võimsa efektiga joogi, mille mõju on tunda kõigile, kui kogus on piisav.

Kuna kakao alandab vererõhku, tõstab südamerütmi, annab energiat ja toimib ka afrodiisikumina, siis aitab ta inimestel avaneda. Need, kes pole julgenud varem tantsida, avastavad end tantsu vihtumas. Need, kes pole julgenud laulda, avavad oma hääle. Ja need, kes ei julge võõrastele silma vaadata, avastavad end võhivõõrastega vestlemas ja isegi kallistamas. Kakao teeb inimese julgemaks, ergutab teda ja, mis kõige olulisem, avab inimese tundemaailma, ehk ka kõige tuimemad kalad hakkavad vaikselt tundma armastust, rõõmu ja poetavad ehk mõne naeratusegi.

 

 

Blisstonia festival toimub juba sel laupäeval ja pühapäeval, 29. ja 30. juunil Adila puhkekeskuses. Parim on tulla autoga aga Rapla rongiga saab sõita ka Kohilasse, kust inimesi laupäeval peale korjatakse. Anna oma tulekust märku maailmamuusika@gmail.com.
Meeldetuletuseks osalejatele: kostümkad selga ja suled pähe, et oleks ikka ägedam! Aga kui sul pole, siis pole hullu, näomaalinguid saab kohapealt!

Blisstonia festivali piletid koos majutusega on välja müüdud aga kui sa oled nõus telgis või autos magama või koju sõitma, siis oled igati teretulnud! Sirakile saab korraks visata ka eriti mõnusas teetelgis. Lisaks festivali passidele on saadaval ka eraldi laupäeva ja pühapäeva piletid.

 

Vaata ka: Blisstonia festival Facebookis, Blisstonia Piletilevis

Fotod: Blisstonia

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt