72% küsitlusele vastanutest: Aastavahetuse mürarikas ilutulestik vajab väljavahetamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2019 kell 11:21Esitasime Telegrami Facebookis 11. novembril küsimuse: “Kas aastavahetuse traditsioonilise ilutulestiku peaks asendama lasershow´ga (või millegi muu müravabamaga)?”, millele vastas nädala jooksul ca 1800 inimest. 28% neist leidis, et “Ei, see peab jääma.” ja 72% arvas, et “Jah, on aeg muutuseks.”

 

Siin ka valik küsitluse juurde laekunud kommentaaridest:

Uus aasta tuleb minu südames. Väline kära on täiesti üleliigne.

Minul on selles osas savi seitse, ei ela enam ammu linnas ja soovitan ka kõigil kel vähegi võimalik linnadest kaugemale hoida✌️ Mis aga puutub küsitlusse, siis valisin “Aeg muutusteks”! Samas aga võin lubada, et linnas ei muutu mitte midagi, üks kõik kui palju selliseid küsitlusi tehakse või allkirju ka korjatakse!

Mõttetu raha raiskamine, selle rahaga saaks midagi ilusamat teha. Minu koerad kardavad paaniliselt neid pauke. Üks inimene otsustas eelmine aasta paar tundi enne õiget aega paugutada mille peale minu koer ehmus nii et pani jooksu ja sain teda tund aega otsida mööda tänavaid. Lisaks palju sodi jäetakse maha ja see vedeleb kuni kevadeni.Asendame ilutulestiku virmalistega!

Kuidas see uus aasta tuleb kui maa lame on?

Aastavahetus kui selline on niikuinii väljamõeldis ja ilutulestik on mõttetu raiskamine.

Aeg on ammu lõpetada vanaaasta öised paugutamised ja õhu vinguga mürgitamised. Need, kes on siin selle poolt, kas näitavad oma “rikkust” või muidu ei oska uut aastat vastu võtta! tervet mõistsust neil ikka ei ole! Targemad inimesed tõepoolest leiavad uudsemad ja mõistlikumad moodused oma emotsioonide väljendamiseks. Näiteks laserkiirte mäng taevas!

Koerte pärast keelatakse nüüd ilutulestik ära võI? No commoon!! Endal ka peres koeri olnud ja ei sega see neid ühti… idiootsus on see…

Ainult debiilikud naudivad seda meeletut raharaiskamist. Annetage ära see papp, mis taevasse lastakse. Kui palju on neid, kes selle rahaga midagi mõistlikkumat korda saaksid saata. Uus aasta tuleb ilma paugutamiseta ka..

Täitsa poogen. Uus aasta tuleb ka siis,kui selle maha magad.

Mulle meeldib ilutulestik nii nagu on. Kõvasti pauku, mürtsu ja suitsu.

Miks sa küsid? Kui tahad siis pauguta, kui ei taha ära pauguta. Ja las mina teen sama.

Laseme loomadel elada rahus. Ja ilmselt rõõmu tunnevad ka kindlustused…

 

Allikas: Telegrami Facebook

Loe ka: Haapsalu jätab koeraomanike palvel ilutulestiku ära (ERR)

Foto: 8lightspace.com

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.