53% vastanutest leiab, et rahvuse säilitamiseks tuleb sulgeda piirid (nagu NSVL)?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2019 kell 12:31Eelmisel nädalal oli Telegrami Facebooki küsitlus veidi trikiga, nimelt küsisime: “Kas rahvuse säilitamiseks on vaja ehitada aed ja sulgeda piirid (nagu NSVL) või saame muud moodi hakkama?”.  

 

Eks otsustage ise, mida see tulemus teie arvates näitab:

Ja mõned mõtisklused küsitluse alt:

  • See on kallutatud küsitlus. Raske on vastata. Rahvus ja oma maa armastus säilib kõikide eestlaste südames, on ju läbi aegade nii olnud ja meie esvanemad on paljust läbi käinud. Meie õnn, et need ajad on möödas. Osalt tahaks vastata, et jah kontroll peab olema, kuna see vastus käib konkreetselt tänaste protsesside kohta. Ja kui ma vastan nii, siis algpõhjus selleks on ikkagi see, et südames on armastus oma maa ja rahva vastu. Kuulates teie ühte podcasti viskasite nalja, et rahvuslased peaks elama kusagil müüri taga ja ausalt ma imestasin väga sellise mõttekäigu üle. Jah, mõned inimesed võibolla tahaksid piiri ja kontrolli, aga mitte sellepärast et nad on nii jubedad inimesed ja vihkavad teisi, vaid sellepärast, et nad armastavad oma inimesi ja oma maad, nad soovivad et meie kultuur ja kombed säiliksid ja kanduksid edasi meie laste kaudu. Kes siis ikka tulevikus laulupidusid korraldaksid või marti/katri jooksmas käiksid? Ikka MEIE lapsed. Me ju näeme, et igasugu multikulti tuleb sisse igast aknast ja uksest, a la mu kolmeaastane oskab juba natuke inglise keelt. 😀 Mis ei ole ju üldsegi paha, AGA me peaksime säilitama talupojamõistuse ja kandma edasi teatud ühiseid väärtusi, mis ongi meie südames. Lihtsalt palun püüdke mõista, mitte hukka mõista. (Uskumatu, et ma siia pean seda kirjutama… 😀 )
  • Mis pagana nsvl? Piir ongi selle pärast piir, et vähem või rohkem kontrollida, kes või mis sisse ja välja liigub. Igal elusal süsteemil on midagi analoogset: rakul membraan, hulkraksel organismil nahk vms, loomakari ka valib, keda lastakse sisse, keda mitte….
  • Peaks idanaabritelt soovitusi küsima kuidas seda piiri teha ja kaitsta 😀
  • Enamik inimesi on peas enda piirid nagunii paika pannud.
    Kui riigipiirist raakida, siis Eesti pole selleks kunagi eriti vaeva näinud. On vaid paar valget posti nähtava kohapeal ja kõik. Venelastel aga seevastu korralikult põlluvaod ja traataiad 🙂
    Nii oli see juba 2001 ning on ka täna.
  • Eestlased jäid eestlasteks ju alati, kui võõrad rahvad siin valitsesid. Mina valin vabaduse.

 

Algallikas: Telegrami Facebook

Fotod: valitsus.ee, ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt