89% vastajatest: Täiskasvanul peaks olema õigus ise otsustada kanepi tarvitamise üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2019 kell 12:27Möödunud esmaspäeval küsisime Telegrami Facebookis, kas täiskasvanud inimesel peaks olema õigus ise otsustada, kas ta tarvitab kanepit või mitte? Vastajad oli pisut üle 2200 ning 89% neist leidis, et “Jah” ning 11% ütles “Ei”.

 

Küsitluse alla laekus terve hulk kommentaare, millest mõned toome välja ka siin:

Tervise probleemidega võiks see õigus olla. Niisama tarvitamise asemel võiks pigem oma elu korda sättida ja leida tegevusi,mis ei jätaks ruumi kanepi jaoks. On ju muid tegevusi,mis vähendavad stressi..

Krt millal ükskord inimesed hakkavad aru saama, et alkohol on kordades hullem kui kanepi tarbimine. Aga ei.. Nagu papagoid rivis käätsatavad-narkootikum peaks olema keelatud, narkootikum peaks olema keelatud! Siis õhtul lasevad õlut, viina või rummikokse nii, et silm ka ei pilgu ja taovad üksteisel näod üles, annavad nuga või teevad muid hullumeelseid asju. Kas peale kanepi tarbimist on inimesed lõvid ja oksad laiali.

Mis kuradi loll küsimus? Inimesel ongi õigus oma elu üle otsustada, olenemata sellest, mida riigiaparaat ütleb.
Ärge unustage, kes siin maal peremees on!

Küsimus on esitatud absoluutselt vales kontekstis. Küsige siis ka, et kas metanooli joomine on ka iga inimese isiklik asi!!!

Ravikanepit peaksid saama arstid välja kirjutada. Tapvaid ja sõltuvust tekitavaid antidepressante saavad küll kirjutada. Kui paljud nende tarvitajad sooritavad enesetappe?

Kuidas üldse saab rääkida vabariigist, kui kõik asjad on keelatud. Ma pean silmas need asjad mis ei riku teise inimese vara v tervist. Sellised mis puudutavad ainult mind ennast! KAS TE TUNNETE ENNAST EESTIS IKKA TÕESTI VABANA?

Mis kuradi jauramine see kanepi ümber käib siin juba mõnda aega, õigus, mis küsimus see üldse on, kasutage kellel selle järele nii tungiv vajadus on, kus on nüüd ikka leitud probleem, legaliseerida narkootilise aine või mitte! Ulme ausalt!

Ei saa vastata kas jah või ei antud küsimusele. Kui ravieesmärgil siis pooldan.

Me peaksime olema vabariigis.. sageli siiski leiame seinad ees. Ma ennem arvasin ka, et ainult ravi eesmärgil aga siis üks tore naine vajutas minu südamele selle teemaga ( Me ju kõik areneme ning õpime) Ja ma nõustun, miks ma üldse inimesena arvan, et on okei kedagi üldse kuskil keelata ja käskida – eriti veel teemades, mis mind ei puuduta, mind ennast ei kahjusta. Me peame lõpetama inimeste nn lastena kohtlemise ning andma vastutuse ning laskma elada enda elu just sellisena nagu inimene seda ise näeb. Jah mul oleks kahju, kui inimene kasutaks seda reaalsusest põgenemist nagu alkoholiga tehakse. Maskeeritakse muresid , mitte ei lahendata neid jne aga selleks tuleks teha teavitustööd, kuidas end aidata, mitte pidevate käskude ja keeldudega reguleerida. Teadustöö, kus rottidele loodi nii head elutingimused, et nende elu oli täielik bliss jäi ka narkootikum puutumata ning joodi vett. Teadustöös, kus rott oli üksi puuris , pool näljas ja kehvas olustikus tehti aga pidevaid nn enesetappe narko läbi ehk probleem ei ole narkootilistest ainetes vaid selles toksilises maailmas, mis me ümber on ja käsud, keelud teiste inimeste üle võimutsemine jne on üks osa sellest toksilisusest.

Kes tahab, see ostab ja teeb niikuinii, seadus siin eriline määraja ei ole. Lihtsalt kas riik tahab selle pealt teenida või mitte, seni tundub, et pigem mitte.

Ravikanep võiks ju olla, aga meil ju mäletatakse, et ei ole uuritud,eks uurige siis targad nagu meil on.Siis ei peaks inimesed Ameerikasse sõitma.

Tal on see õigus ise otsustada.

 

Allikas: Telegrami Facebook

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt