Avalik pöördumine: Vikerkaarepere vaatenurk pärast neile Eestis osaks saanud kogemusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuli 2020 kell 16:11Me oleme loodust ja jätkusuutlikkust armastavad inimesed, kes on tulnud teie loodust, maad ja kultuuri austama.

 

Meie tavaks on jätta endast kuu möödudes maha koht paremana, kui selle leidsime, jättes loodusesse meist vaid jalajäljed ning võttes kaasa vaid mälestused.

Me oleme tulnud, et toetada teie majandust, eelistades kohalike väiketootjate toodangut ja sel moel edendades kohalikku majandust märkimisväärsel määral.

Me oleme siin, et tuua kasu, mitte kahju.

Me tuleme alati rahu ja lugupidamisega ning sooviga rikastada paiku, mida külastame.

Meie suurim austus kuulub Maaemale.

Vikerkaare kogunemine ei ole festival! See on sündmus, kus saavad kokku ammused tuttavad ning ka uued tulijad, eesmärgiga õppida, õpetada, ideid vahetada ning avastada viise, kuidas nii looduse kui ka üksteisega harmooniliselt koos elada. Meie seas on palju kogenud inimesi, kes teavad, kuidas looduses elada.

Meie kokkusaamine kestab ühe kuu, kuna see on piisav aeg inimestele, et õppida, kuidas looduses lugupidavalt elada.

Inimkond on üks perekond. Me oleme mittepoliitilised, me ei ole organisatsioon, meil ei ole liidreid, igal tulijal on võrdne võimalus võtta vastutus millegi eest, mis vajab tegemist, samuti vastutab igaüks iseenda eest.

Aasta 2022 on Vikerkaare kogunemiste toimumise 50. aastapäev.

Selleaastase kogunemise jaoks kohta otsides viimasel hetkel raskustesse sattunud, lubas lahke maaomanik meil peatuda temale kuuluval maal. Teda selle eest tabanud meediarünnak on ebaõiglane. Vikerkaare kogunemisel võetakse kõik otsused vastu vestlusringi saavutatud konsensuse teel. 2019. aasta augustis Rootsis toimunud kogunemise lõpuosas otsustas grupp, et 2020. aasta kogunemine toimub Eestis.

Kõne all olev maaomanik Rootsis toimunud kogunemisel ei viibinud ega kuulu ka Vikerkaare kogunemise Eestisse kutsujate hulka.

Me peame end vastutustundlikeks inimesteks, kes Eestisse saabusid hea tervise juures ning teadmisega, et Eesti seaduste kohaselt on liikumine Euroopa kodanikele vaba ning vabas õhus on lubatud kogunemised 2000 inimesele.

Mitte mingil juhul ei soovinud me kohalikku elanikkonda hirmutada, pigem tuua rõõmu, inimlikkust ja kultuurilist rikkust.

Vabandame nende ees, kellele kujunenud olukord on ebameeldivusi toonud.

Leiame, et mitmepäevane ja -öine laiaulatuslik politseioperatsioon ning sunniviisiline invasiivne tervisetestimine oli ebavajalik ja ülereageeriv ning mõjus rahumeelsetele kohalviibijatele traumeerivalt. Inimene väärib paremat kohtlemist! Samal ajal toimusid mitmel pool Eestis ilma igasuguste kaitsemeetmeteta, osaliste registreerimiseta ja testimiseta mitmed festivalid, näiteks Hea Toidu Festival, grillimise meistrivõistlused ja avatud talude päev, kus väikesel maa-alal viibis ühe päeva jooksul tuhat inimest. Toimumas on kontserdid, kus külg külje kõrval viibib mitu tuhat inimest. Rallist rääkimata.

Meil viibis 5,5 hektaril, millele lisandus lahke naabri poolt kuuks ajaks kasutamiseks lubatud 5 hektarit ehk siis 10 hektaril – 40 inimest.

Täname ametivõimu esindajaid selle eest, et meiega suheldes rahulikuks jäädi. Siiski ei saa õiglaseks pidada seda, et oma silmaga kohapeal meiepoolses hügieeninõuete täitmises veendumise asemel eelistati meie üle otsustada meedias levitatava valeinfo põhjal. Selle tulemusena jõudis ametlikesse meid puudutavatesse dokumentidesse ebatõene info, millele põhinedes määrati meile rahatrahv. On väidetud, et meil puudus tualett, voolav vesi ja kätepesu võimalus. Tegelikkuses on olemas korralik kompost-tualett, pumbaga kaevust kraani kaudu voolav vesi ning mitmel pool lisaks seebiga kätepesemise punktid.

Oleme püüdlikult iga meile ettekirjutatud hügieeninõuet täitma asunud, kahjuks ei antud meile aega nõutava infrastruktuuri paigaldamisega tegeleda, sundides meid selle asemel Vikerkaare kogunemise ärajäämisest teatama, mida me ka tegime. Olime valmis tegema koostööd, et juba kohalesaabunud inimestele kõik hügieeninõuded täidetud saaks. Järgnenud ulatuslik politseioperatsioon ning sundtestimine ei olnud õigustatud ning on arusaamatu, miks sunniti maa-alalt lahkuma seal juba viibinud 40 inimest vanuses 6 kuud kuni 65 aastat.

Inimlikuks ega õigustatuks ei saa pidada ka kesköist seitsme inimese poolt korraldatud politseireidi, mille käigus traumeeriti võimsate lampidega valgustades ka magavaid väikelapsi ja nende emasid.

Koroonasildi all aset leidev totalitarism röövib inimestelt kikivarvul hiilides nende põhiõigusi. Mis meile siis üldse järele jääb, kui meilt võetakse ka meie inimõigus oma vaimseid tõekspidamisi praktiseerides vabas õhus kokku saades lõkke ümber laulda?

 

Alla kirjutanud:
Vikerkaareperekond

 

Galerii: “puuduv” tualett, “puuduvad” voolav vesi ja kätepesuvõimalus kinnistul, kust inimesed tänu nende “puudumisele” minema aeti.

 

 

Fotod: erakogu

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt