Videod: välisajakirjanduse sõnul protestis Berliinis ligi miljon inimest koroona-meetmete vastu (täiendatud)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. august 2020 kell 17:53Foto: euronews, Christoph Soeder/dpa

“Tuhanded koroonapiirangute vastased ühinesid laupäeval Berliinis meeleavaldusega, kus kuulutati pandeemia lõppu, samal ajal on aga Saksamaa võimud nakatumiste tõusu pärast üha enam mures,” vahendab ERR.

 

Meeleavaldajad kandsid kodus tehtud plakateid, millelt võis lugeda “Koroona on valehäire”, “Meid on sunnitud kandma suukorvi”, “Looduslik kaitse vaktsineerimise asemel” ning “Lõpetage koroonapaanika – andke põhiõigused tagasi!”.

Protestidel osalejaid, kelle seas oli vähe maskikandjaid, nimetatakse näiteks selliste siltidega nagu “vandenõuteoreetikud”, “vaktsiinivastased”, “parempopulistid” või “uue koroonaviiruse olemasolu eitajad” –ilmselge püüd massilist meeleavaldust pisendada ja marginaliseerida. Neid seostatakse isegi natsidega, sest loosung “Vabaduse päev” meenutab natsiaegse filmitegija Leni Riefenstahli 1935. aastal valminud dokumentaalfilmi pealkirja nimega “Tahte triumf”.

Peavoolumeedia andmete kohaselt võtsid sellest osa umbes 15 tuhat inimest, kuid alljärgnevad videod viitavad, et sajad tuhanded (või miks mitte ka miljon või enam inimest ) on märksa realistlikum arv (välisajakirjanduse videotes mainitakse arve 800 000 kuni 1 500 000 – nagu Love Parade´i parimatel päevadel). Huvitav tähelepanek on ka see, et Vene Delfi kajastab Berliinis toimuvat, kuid Eesti Delfi mitte.   

“Me oleme siin ja meil on vali hääl, sest meilt on röövitud vabadus,” kõlas inimeste suust. Mis te arvate, kas Eestis võib näha tulevikus sarnast pilti? Juuli lõpus kommenteerisid pidutsejad Tallinna vanalinnas: “Ei karda me mingit koroonat, see on väljamõeldis!” 

Berliini politsei säutsus, et nad on korraldajate vastu algatanud kohtumenetluse hügieenireeglite mittejärgimise eest. Mõned kuulelikud kodanikud korraldasid ka vastuprotesti, milles väljendasid pettumust nende osas, kes “tahavad reegleid rikkuda”. Mitmed poliitikud reageerisid: “Ei mingit distantseerumist ega maskide kandmist. Nad ei sea ohtu mitte ainult meie tervist, vaid ka meie pandeemiavastast edu, majanduse taastumist, haridust ja ühiskonda. Vastutustundetu!”

Protestijatel on hoopis teine vaatenurk – ka neil on tegelikult head kavatsused, kuigi nende arvamusi peetakse tihti absoluutseks valeks. “Inimesed, kes ei informeeri ennast – erinevalt meist – jäävad teadmatusse ning usuvad, mida valitsus neile ütleb. Nad satuvad hirmu küüsi ja see hirm nõrgestab immuunsüsteemi,” selgitas üks demonstrant.

 

 

 

Danke an alle 800.000 Menschen, welche sich gerade in Berlin für ein körperlich und geistig unversehrtes, würdevolles Leben einsetzen. 😍

Danke an alle Menschen, welche sich gerade in Berlin für ein körperlich und geistig unversehrtes, würdevolles Leben einsetzen. 😍

Posted by Der Mensch genannt Philipp on Laupäev, 1. august 2020

 

 

Allikad: ERR, Vene Delfi, DW, France24, YouTube, Facebook, Google’i pildid

Fotod: euronews.com

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt