Lugeja kirjutab: Manifest z-generatsiooni töötajale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2017 kell 15:38andres_pilt1“Tulevik on sinu jaoks palju helgem, kui sa ise veel arvata oskadki. Ära lase peavoolu poliitikal ning meedial ennast hirmutada. Sina ei ole enam suurkorporatsioonide ori. /—/ Uus majandus on osalus- ning jagamismajandus. Uus töötaja on isemotiveeriv indiviid ühise eesmärgiga ise-majandavas kogukonnas,” kirjutab oma lühikeses arvamusloos nimega “Manifest z-generatsiooni töötajale” Andres Lainela.

 

supermanFB

Alanud on aasta 2017. Sa oled lihtne inimene, tavaline tööealine. Sa oled kuulnud Elon Muskist ja tema plaanist muuta inimkond multi-planeraarseks liigiks. Ta lubas kosmoselaevad Marsile viia aastaks 2030. Tulevik on lähedal. Kuid olgem ausad. Sina ei pääse kunagi sellele laevale ning tegelikult sa ei tahagi sellele kosmoselaevale. Sa oled alles noor ja sinu jaoks on suuremaid muresid mida lahendada. Sa oled valmis kooli lõpetama ning alustama oma iseseisva karjääriga.

Tööandja, kelle juures töötab sinu isa, vahetab 90% töötajatest välja robotite vastu. Nad ütlevad, et see on kasulik ärile. 650st töötajast saavad hundipassi 590. See tõstab tehase tootlust 250% ning praaktoodangu protsent langeb 25lt 5ni. Sinu võimalused korraliku töökoha saamiseks ei ole just kõige paremad, või mis?! Nii, mis on sinu plaan? Võibolla sul ei pea üldsegi töökohta olema? Las robotid töötavad ja sina elad universaalsest baassissetulekust ehk kodanikupalgast. Lähitulevikus võib see olla täiesti võimalik, aga mis saab sinu vajadustest ning kirgedest?

Inimestel on erinevaid vajadusi. Põhivajadusteks on soe söök ning korralik koht kus elada. Kodanikupalgaga sa võiksid tõepoolest need vajadused katta. Aga mis edasi? Sa istud diivanil ja vahid televiisorit päevad läbi? Sa vajad eneseteostust ning ühtekuuluvustunnet!

Maailm meie ümber on koguaeg muutumas. Elu muutub paremaks, kui meie ise muudame seda paremaks. Lähitulevikus on meil kõigil võimalused muuta elu paremaks nii meie ümber, kui meis enestes. Me oleme võimelised palju enamaks kui 8-17 liinitööks. See jääb minevikku. Las robotid teevad selle töö. Meie oleme ise oma õnne sepad ja oma saatuse valajad. Tööta targemalt mitte väsitavamalt!

Tulevik on sinu jaoks palju helgem, kui sa ise veel arvata oskadki. Ära lase peavoolu poliitikal ning meedial ennast hirmutada. Sina ei ole enam suurkorporatsioonide ori.  Head näited on innovaatilised ettevõtjad ettevõtetest nagu näiteks AirBnB ning superwork.io (100% Eesti kapital).

Meie kohustuseks on kasutada uusi tööriistu, mis on loodud meie elu paremaks tegemiseks. Kasutagem käsikäes uusimaid tehnoloogiaid ning vanu teadmisi. Tänapäeval me saame kasvatada lihtsalt omale toitu kasutades selleks modernset tehnoloogiat, me saame jagada oma teadmisi ja oskusi ning töötada koos suurema eesmärgi nimel mitte kellegi ainuisiku ahnuse nimel. Uus energia on taastuvenergia. Uus majandus on osalus- ning jagamismajandus. Uus töötaja on isemotiveeriv indiviid ühise eesmärgiga ise-majandavas kogukonnas!

 

Siiralt sinu,

Andres Lainela

 

Originaalartikkel (ingl k): Andres Lainela Linkedin

Pildid: Haide Rannakivi, fbcoverstreet.comKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt