Tulevik aastal 2040: linnas hoiavad korda robot-politseinikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2013 kell 14:43 

Arvutiteadlase Noel Sharkey sõnul patrullivad juba vähem kui 30 aasta pärast linnades robotid, kelle ülesannete hulka kuuluvad isiku tuvastamine, kurjategijate korralekutsumine elektrišokirelvaga, kahtlusaluste vahistamine ja masside kontrollimine.

 

Sheffieldi ülikooli professor Noel Sharkey avaldas artikli, milles ta loob pildi maailmast, kus jälgimis- ja turvaülesanded ning seaduslik täidesaatev võim on antud tehisintelligentsi kätte. Sharkey ütleb, et juba 30 aasta pärast peavad robotid korda võistlustel ja meeleavaldustel ning hoiavad olukorda kontrolli all rahvarahutuste ajal.

“Robotid saadetakse patrullima südalinna ja neisse kohtadesse, kus tõenäoliselt võib esineda kaklusi. Politseinik-robotid oskavad esitada küsimusi ja nendele ka vastata: “Mis on sinu ID-number? Mida sa siin teed? Liigu edasi!“ Nad suudavad koostööd teha teiste robotitega, on varustatud mitte-surmavate relvadega nagu näiteks taserid ja on abilisteks seaduserikkujate arreteerimisel,“ ütles Sharkey.

Roboteid saab rakendada ka sellistel lihtsamatel töödel nagu piletite kontrollimine ja kõrtsust väljaviskamine, aga ka keerulisemates aktsioonides – näiteks on nad suutelised märgistama rahvamassi RFID-tehnoloogia abil või mõne muu futuristliku vahendiga, et inimesi oleks võimalik tuvastada ka siis, kui rahvahulk on juba laiali vajunud, kirjutab Sharkey.

Professor ennustab, et aastaks 2070 võtavad robotid inimese kuju. Robotiseeritud politseiautod hakkavad kontrollima registreerimismärke ja kasseerima sisse liiklustrahve otse inimese pangakontolt.

Sharkeyst on saanud DARPA  robotite eestkõneleja, sest lõppkokkuvõttes on tegu ju tapamasinatega. “Selge on see, et kui neid kasutatakse lahingus, siis ei ole nad võimelised tsiviilisikut sõdurist eristama,“ ütles ta BBC-le.

 

Vaata ka Sharkey TedX kõnet:

 

 

Allikad: Infowars, Before It’s News 

Foto: infowars.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt