Mis seis Telegramiga praegu on?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2014 kell 19:471796649_610560632327074_2011477352_nKuidas Telegramil läheb? Kas te alustate varsti taas täie hooga? Olete nüüd võlgadest vabad? Sarnaseid küsimusi laekub meile igal nädalal. Oleme terve suve kulgenud tasa ja targu, hoidnud ühe artikliga nädalas portaalil hinge sees ja vaikselt maksnud võlgasid, muidugi tänu teie toetustele, head lugejad.

 

Samuti oleme ajusid ragistanud erinevate võimalike lahenduste kallal ning kohtunud kümnete inimestega, kes on olnud huvitatud Telegrami nõu ja jõuga toetamisest. Kuna suvel luges meid endiselt keskmiselt 5000 inimest päevas (väga palavatel päevadel muidugi kuni paar tuhat vähem, artikli ilmumise päeval kuni 10 000) ja meie Facebooki fännide arv tõusis üle 30 000, oleme jätkuvalt atraktiivsed paljudele ettevõtjatest investoritele, sest segane olukord nii maailmas kui ka Eestis on muutnud inimesi närvilisemaks, aga ka julgemaks, et hakata ise muutust esile kutsuma. Ei ole vist eriline uudis, et suur osa ettevõtjatest ei ole rahul näiteks meie riigis toimuvate poliitiliste mahhinatsioonidega ja sellega, et rahva rahustamiseks korraldatakse näilisi kaasamisüritusi (Jääkelder, Arvamusfestival jne), mis sisuliselt midagi ei muuda.

On ainult üks probleem: enamus neist potentsiaalsetest investoritest on arvamusel, et Telegramist peaks saama uus peavoolumeedia, mis käsitleb ülejäänud väljaannetest julgemalt Eesti poliitikas ja majanduses toimuvat (hea ja õige mõte – oleme neid teemasid kajastanud ja kajastame hea meelega aina rohkem ka edaspidi), kuid ülejäänud teemad (vaimsus, vandenõud, maavälised jne) peaksid ilmuma vähendatud mahus ja olema peidetud lehekülje alla ossa või mõne malbe ühispealkirja alla, et maksujõulist lugejat mitte hirmutada. „Eks friigid leiavad ju ise ka neid huvitavad teemad üles ja neid ei pea kohe lehe päises eksponeerima,” lajatati meile ühel kohtumisel. „Ratsionaalselt mõtlevaid ja laia silmaringiga inimesi, neid, kellel reaalselt on raha, peletab rubriik “Vaimsus” kohe eemale, aga just neid inimesi teil on ju ellujäämiseks vaja.”

Väga ratsionaalne mõtlemine, jah, on tõesti võimalik, et kui me teeks uue peavoolumeedia väljaande, oleks meil rohkem raha (varakad firmad julgeksid osta reklaami, oleksid suuremad sissetulekud ja investorid oleks heldekäelised), aga mis teha – me endiselt ei ole nõus oma põhimõtteid raha eest müüma. Seega ei ole me taolistelt kohtumistelt rahalises mõttes positiivse tulemusega lahkunud.

Kahtlemata annab nende ettevõtjate pikaajaline kogemus eelise äritegemisel, kuid see seab mingis mõttes maailmaparandamisega tegelemiseks ette piirid. Me võiksime ju teha kompromissi ja hakata kajastama valdavalt ainult „reaalseid teemasid”, et saada raha, aga siis see väljaanne ei oleks enam Telegram. See portaal on loodud ikkagi põhimõttega, et piire ei ole ja kõik erinevaid inimesi huvitavad teemad saavad kõlapinna, et seeläbi avardada nii iseenda kui ka lugejate (mõtte)maailma, kaotada tabusid ja hirme ning muuta Eestit avatumaks, teadlikumaks ja sõbralikumaks kohaks.

Meie jaoks tähendab ajakirjandus seda, et peegeldatakse tagasi hetkel, käesoleval ajal, inimesi sügavuti huvitavaid teemasid – see on AJA KIRJANDUS. Ja kuna me paar aastat tagasi nägime, et olemasolev ajakirjandus endiselt teatud teemasid  Eestis kohe kuidagi kajastada ei soovi/julge, siis oli vaja luua Telegram. (Vahemärkusena – alles paar nädalat tagasi saime tänukirja inimeselt, kes rääkis, kuidas tänu meie ravikanepi artiklist saadud infole sai tema armas perekonna liige surmavast haigusest terveks. Ja sarnaseid kirju erinevatel teemadel laekub meile pidevalt.) Kuidas saaksime me (selliseid lugusid kuuldes) teha kompromissi, mis Telegrami idee ja ellukutsumise põhjuse tapaks? Me hea meelega isegi lahkaks kõiki neid teemasid veel sügavamalt, mitte ei peidaks neid häbiga kuskile kalevi alla, et näiteks vaimsust pelgavatele inimestele rohkem meeldida. Ja lõpuks me ju teemegi igapäevaselt kogu aeg kompromisse – enda majandusliku heaolu arvelt, et anda edasi midagi, mis on meie ja ka 30 000 kaasamõtleja arvates ühiskonna ja isikliku arengu jaoks oluline.

Kuid meil on ka positiivseid uudiseid: oleme takistustest hoolimata leidnud paar inimest, kes on nõus alates septembrist aasta aega Telegrami tegevust igakuiselt toetama (üks 1000 ja teine 500 euroga) juhul, kui veel 5-10 inimest kampa tuleb. Käesolevaga pöördumegi Sinu poole, kes Sa huvitud avatud ja julge ajakirjanduse olemasolust ja soovid, et Telegramis kajastatud teemad saaksid ilmumiseks taas igapäevase võimaluse ning Sul oleks aasta aega igakuiselt selle tegevuse toetamiseks vaba raha alates 100 eurost – just Sinu panusest sõltubki Telegrami taaselustumine. Kõigist suurtoetajatest moodustaksime omamoodi hoolekogu, kes tuleks kokku kord kvartalis või iga paari kuu tagant, et vahetada mõtteid, vaadata üle Telegrami raamatupidamise paberid ja kuulata ühe põneva esineja ettekannet (Eestist eemal viibijatele edastame info elektroonilisel kujul). Igaks juhuks mainime veel, et nendel, keda huvitab ainult Telegrami suure lugejanumbri ärakasutamine, palume meiega mitte ühendust võta – säästate nii enda kui ka meie aega.

Seega, kui Sulle tundub, et Sul võiks aasta aega olla meeltmööda meie tegevusest lähemalt osa saada ja seda igakuiselt toetada, võta meiega ühendust info@telegram.ee või tee ülekanne meie arveldusarvele (SEB – EE881010220214731223, LHV – EE627700771001142872, Telegram OÜ), lisades selgitusse oma meiliaadressi või telefoninumbri, et saaksime Sinuga ühendust võtta. Esimene kohtumine toimuks septembris kõigile sobival kuupäeval. Liituda võib ka anonüümselt ja kohtumistel käimine on vabatahtlik.

Loomulikult on oodatud ka kõik väiksemad toetused, näiteks lugeja vabatahtlik aastamaks.

Lõpetuseks täname südamest Sind, hea lugeja, kes oled meie tegevust toetanud lugeja vabatahtliku aastamaksuga – ainult tänu Sinule oleme siiani püsima jäänud ja saanud lahti suuremast osast Telegrami tegevuse käigus tekkinud võlgadest. Ja täname kummardades Sind, armas lugeja, kes Sa siiani Telegrami lehte külastad ja nii selle eksisteerimiseks üldse põhjuse annad.

Ootame innuga Telegrami igapäevase tegevuse taastumist ja anname seni endast kõik, et iga päev vähemalt ühte uut artiklit lugeda saaksite.

 

Veel kord suur aitäh kõigile lugejatele, toetajatele ja kaasaelajatele!

 

Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt