Hando Tõnumaa: Aga räägiks õige, miks sa üldse närvi lähed?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2014 kell 19:30watching-TVMa loobusin telekavaatamisest juba 1990-ndate lõpul, sest see tundus mulle ajuvaba tegevus. Sellepärast on minust mööda läinud kõik nii välis- kui ka kodumaised telesarjad, propagandauudised ja kõik need debiilsed reality show’d, mida televisiooni vahendusel viimased 15+ aastat massidele pähe valatud on. See aga ei tähenda, et ma poleks üldse kursis, millist jama telekast näidatakse. Sest televaatajatele meeldib järgmisel päeval jagada oma eelmise päeva telekogemust.

 

Mul on selgelt meeles, kui keskkooli päevil 1990-ndate lõpul hakkasid järsku levima mingid neegri-naljad. Keegi ütles klassis “neeger” ja pool klassi pahvatas naerma. Sellele järgnes minu WTF-moment. Peagi sain teada, et nali pärineb kõige naljakamast kodumaisest telesaatest nimega “Kreisiraadio”. Kuna see nali tundus mulle kohe nii labane, kui üldse olla saab, siis ei vaevunud ma seda saadet kunagi spetsiaalselt järele vaatama. Küll aga sattusin ühele kohustuslikule keskkooliklassi nädalavahetuse-läbule, kus näidati telekast seda “Kreisiraadiot”. Seega, ma olen seda kurikuulsat neegri-nalja osa näinud. Ma vaatasin seda ja mõtlesin: “Valus pask, kui labane see on.” Enamus koolikaaslasi mu ümber naeris, ja kuigi ma olin ka ise ohtralt viina alla kulistanud, ei tundunud see nali mulle ühestki otsast naljakas. See oli lausa piinlik. Sellest on palju aastaid möödas, kuid siiamaani teeb see osale inimestele nalja.

 

Kes ei tea, millest täpsemalt jutt käib, siis lühidalt ajaloost

Mitusada aastat tagasi sõitsid eurooplased Christoph Kolumbuse eestvedamisel Põhja-Ameerikasse ja hakkasid seal kohalikku põlisrahvast (indiaanlasi) tapma. Põhja-Ameerika manner kuulutati enda omaks ja mõni aeg hiljem tõid samad massimõrvarid Aafrika mandrilt veel sadu tuhandeid mustanahalisi inimesi endale orjadeks. Kuigi tegemist oli kõige ehedama laastamistööde ja massimõrvadega, saab täna lugeda ajalooõpikutest, et tegu oli hoopis maadeavastajate ja kangelastega.

Niisiis, nüüd oli Ameerikas hunnik oma kodudest relvajõuga välja aetud mustanahalisi, kellest said orjad – neid piinati, vägistati ja tehti kõike muid rõvedusi, mida üldse välja oskad mõelda. Mõni aeg hiljem otsustati, et mustad (neegerorjad) võiks siiski vabaks lasta. Põhjusi selleks oli mitmeid. Esiteks muutus ühiskond aastatega tsiviliseeritumaks, mustad hakkasid segunema valgetega, vabaks kuulutatud mustadelt kui sai hakata koguma erinevaid makse ja lisaks tuli töö tulemus ka parem, kui suhtuti teise inimesse lugupidavamalt. Pärast Ameerika Ühendriikide kodusõda ehk Setsessioonisõda (1861–1865) kuulutati mustad vabadeks meesteks. See aga ei meeldinud teatud valgetel üldse ja nõnda sündis liikumine nimega Klu Klux Klan, kus kanti valgeid kapuutsiga rüüsid. KKK liikmed otsustasid hakata vabaks lastud mustanahalisi edasi tapma ning nende kodusid põletama. Kuigi KKK hiilgeaeg jääb rohkem kui saja aasta tagusesse minevikku, eksisteerib see rühmitus siiani.

 

Ja nüüd jõuame tagasi “Kreisiraadio” neegri-nalja juurde

Selles saates läheb üks mees mustanahalise õmbleja juurde ja tahab endale tellida KKK rüüd, ise kogu aeg viisakat õmblejat pildudes lausetega nagu “Ära ülbitse, neeger”, “Sinu jaoks on see karneval, neeger” jne. Ja kust otsast on see nüüd naljakas? Meeldetuletuseks, mustad aeti relvajõul oma kodudest välja ja viidi orjadeks. Neid tapeti, vägistati ja piinati sajandeid. Ja selle üle tehakse nalja? Kas ma olen millestki valesti aru saanud? Või kasutavad inimesed, kelle meelest see naljakas on, mingeid selliseid drooge, mida mina pole proovinud?

Ma ei ole kunagi mõistnud eestlaste rassismi ja natsimeelsust. Eestil puudub absoluutselt igasugune ajalugu mustanahalise rassiga, aga vaadakem, kuidas eestlastele meeldib mustade üle nalja visata ja neid mõnitada. “See kuradi neeger seda ja toda…” Olen isegi reisides kuulnud, kuidas eestlased räägivad Prantsusmaal tänaval jalutades näiteks “kurat, kõik kohad on neid neegreid täis”, “t*ra, vaata seda pigi seal”, “mulle ei meeldi neegri hais” jne. Eestlastele meeldib lausa toonitada sõna “neeger”. See pakub neile rahuldust. Nad lähevad närvi, kui nad ei saa seda sõna välja öelda. “No kurat võtaks, ta ju on neeger, miks ma ei või teda nii kutsuda, see on ju eesti keel,” soiub närvivapustuse äärel eestlane nagu makilindilt.

Kuid tegelikult tead sa ka ise väga hästi, et sõna “neeger” on tänases ühiskonnas sõimusõna. See on nõnda olnud juba aastakümneid. Ka orjapidajad ja rassistid hääldasid seda sõna rõvedalt. Neeger võib öelda teisele neegrile “neeger”. Aga kui sina valgena jõllitad mustanahalist ja ütled “neeger”, siis on see kõige ehedam solvang. Sama on ka geidega. Kui sa ütled teisele “pede”, siis võib see mõjuda solvanguna ja sellega kaasneb palju negatiivset energiat.

 

Aga räägiks õige, miks sa üldse närvi lähed?

Mida see mustanahaline või gei sulle teinud on? Eelmisel nädalal saime taas kord kinnitust, et eestlased ei soovi isegi sõjapõgenikest mustadele ajutist elupaika pakkuda. Isegi Telegrami lugejad, keda ma üldiselt pean arukamateks kui massimeedia lugejaid, läksid närvi ühe arvamusartikli peale, mis kutsus kaasmaalasi üles välja näitama rohkem armastust ja abivalmidust sõjapõgenike vastu. Samal päeval ilmus Eesti “Vabariigi” poolt pressiteade, et Eesti saadab oma sõdurid Aafrikasse oma “kohustust täitma”. Seega, teisi tapma minna on normaalne ja põgenikke vastu võtta on ebanormaalne. Kas nõnda õpetate te ka oma lapsi?

Teine teema, mis ajab inimesi rohkem närvi kui kuritegelikud organisatsioonid, kes meie üle valitsevad, on gei-teema. Mind pole geid kunagi häirinud, mul on mitu geist sõpra-tuttavat, kellest enamik on väga toredad inimesed. Aga ma tean väga paljusid, kes geidest midagi kuuldes tõmbuvad näost tulipunaseks ja tahavad neile kohe kallale minna. Nad ütlevad, et geid on kõige suurem oht ühiskonnale ja inimkonna jätkusuutlikkusele. Kas tõesti? Nagu me ajalooraamatutest teada saame, oli juba tuhandeid aastaid tagasi Antiik-Kreeka geidest tulvil. Inimkond pole aga välja surnud, vaid on suurem kui eales varem – üle 7 miljardi inimese. Olles ise heteromees, leian, et geid on teinud meile suure teene. Rahuldamata vallalisi ja ka mittevallalisi (!) naisi, sh ka väga ilusaid naisi, on terve planeet täis. Eestis on nad isegi äärmiselt ilusad. Kas pole tore!? Neid on lausa nii palju, et ma sooviks, et mul oleks endast kloone. Aga kas sa julged nendele naistele tänaval otsa vaadata ja tere öelda? Ma olen kuulnud, et paljud mehed nimetavad naisi, kellele nad ei julge kaine peaga läheneda, litsideks. Miks see küll nii on? Tegu on ilmselt mingi imeliku hirmuga, mis tuleb inimesest endast.

Mul on üks geist sõber, kellega saame kõigest avameelselt rääkida. Tema lemmiktegevus on sebida abielumehi. See on parim saak, mis pakub talle erilist rahuldust. Tema hinnangul on vähemalt kolmandik meestest kapipeded või vähemasti huvitatud homoseksuaalsest kogemusest. Olen näinud paari pealtnäha heterost sõpra purjus peaga muutumas meeste suhtes kiimaseks. Oma vabanduseks ütlevad nad, et ühel hetkel pole enam vahet, kas paned naist või meest. Seega olen ma juba ammu arvamusel, et need kõige retsimad homo-vaenlased on hoopis ise kapipeded, kes kardavad omaenda seksuaalsust. Kusjuures, just mehed ongi need, keda gei-teema eriti närvi ajab.

 

Paljud ei ole aru saanud, et on olemas selline asi nagu karma

See on universumi seadus, mille vastu lihtsalt ei saa. Paljud pole mõistnud, et sina ei ole su füüsiline keha, vaid hoopis igavene teadvus (hing), mis kasutab hetkel su keha meie füüsilises reaalsuses eksisteerimiseks. See on sinu hetke kogemus. Üsna tõenäoliselt oled sa ka ise mõnes oma varasemas elus olnud mustanahaline või gei. Ja kui sa täna oma mõtete, ütlemiste või tegudega saadad mustad sinnasamusesse, siis tea, et see tuleb sulle eriti retsi karmalaksuga kõik tagasi. Nende mustanahaliste kehade sees eksisteerib samuti igavane teadvus, hinged, kes on energeetilisel tasandil meie hingedega üks. Seega, te ründate kokkuvõttes iseennast.

Kui see teema sulle huvi pakub, siis soovitan lugeda Michael Newtoni raamatuid hingerännakutest, mis on kõik ilusti eesti keeles saadaval. Aidata võib ka meditatsioon, LSD-rännak või ayahuasca-tseremoonia.

Siis räägitakse, et vaata, kuidas need mustad läbustavad, varastavad jne. Mina näen läbustajaid ja vargaid igas rahvuses. Samuti tublisid ja armsaid inimesi igas rahvuses ja rassis. Me kõik teame troppe eestlasi või venelasi ning kõige toredamaid eestlasi ja venelasi. Välismaal reisides näeme, et kõik inimesed tegelikult armastavad oma lähedasi ja kodumaad. Seega, küsimus ei ole üldse kellegi nahavärvis. Räägitakse, et vaata, kuidas need mustad seal Rootsis või USA-s ülbitsevad ja laiavad. Siia saab kohe lisada, et vaata, kuidas mõned eestlased seal Soomes ülbitsevad ja laiavad. Ma ei väida, et kõik Soomes leiba teenivad eestlased oleksid pätid, aga me kõik teame paljusid, kes Soomes tööl käivad ja nädalavahetusel kogu oma raha maha joovad ja mõnele kohalikule sommile veel molli ka annavad. Need pätid ja joodikud tulevad väärastunud ühiskonnast, millest enamik inimesi kümne küünega kinni üritab hoida.

Me näeme, et mitmed “heaoluriigid”, nagu näiteks Rootsi ja Austraalia (varem ka Iirimaa) võtavad avasüli immigrante vastu ning annavad neile riigi poolt suured elatustoetused. Seda tehakse sihilikult, et paari põlvkonnaga kujuneks välja loodritest immigrandid, kes tööl ei käi ja elavad maksumaksja kulul. Põhjuseks on tekitada kõikides riikides mingisugune konflikt erinevate kultuuride, religioonide ja rasside vahel. Täpselt sama on ka gei-teemaga. Näiteks multimiljardär George Sorose korporatsioonid toetavad hiigelsummadega erinevaid homode õigusi propageerivaid liikumisi ja paraade üle maailma. Ka seda tehakse sihilikult, sest New World Order (uus maailmakord – toim.) teab, kui väga ajab homode teema inimesi närvi. Seda saab kokku võtta ingliskeelse väljendiga “divide & conquer” ehk inimkonna lahkulöömine ja vallutamine.

 

Täpselt sama on olukord ka Eestis elavate venelastega

Maailmavalitsejad lavastasid suured sõjad, mille tulemusena tõsteti suured inimhulgad ühelt territooriumilt teisele. Nüüd elavadki koos eri kultuuridest pärit inimesed, kes üksteist ei mõista. Eesti valitsus külvab pinget ja konflikti eestlaste ja eestivenelaste vahele juurde nii palju kui võimalik. Korraldati libaoperatsioon “Pronksöö”. Võimumeeste niite tõmbavatel nukumeistritel on väga hea meel, kui nad näevad, et rahvas on vihane venelaste, mustade, geide või mõne muu seltskonna peale. Peaasi, et me ei jälgiks, millega tegeleb meie valitsus ise!

Eestlane olla on uhke ja hää! Tegelt ka vä?

Ma pole eales mõistnud, mille üle täpselt uhke olema peab? Kõikides heaoluuuringutes on Eesti viimaste hulgas. Kolmandik eestlasi elab vaesuses või täielikus vaesuses. See on hea tulemus, kui eestlane üldse jõuab pensionieani välja – paljud surevad enne seda. Iga kord, kui ma tulen mõnelt reisilt tagasi Eestisse, saan ma retsi kultuurišoki – inimesed käivad mornide nägudega ringi, naeratusi näen harva. Kui ütlen tänaval kellelegi tere, siis kõigepealt ehmatatakse ära. Eestlasi valdab tohutu kibestus, kadedus ja depressioon ning nõnda ei saagi keegi sulle meeldida. Sest ennekõike ei meeldi sa iseendale. Kui uhkus peitubki selles, siis tunnistan julgelt, et mina ei ole uhke Eesti üle.

 

Väärastunud ühiskond on meie tänane reaalsus

– Enamik poes müüdavast toidust ja joogist on ääreni täis keemiat, seda saasta söödab enamik inimesi sisse ka oma lastele. Reipamad lasevad oma perele isegi vaktsiine sisse süstida.

– Kõiki riike (sh ka Eesti riiki!) valitseb korrumpeerunud maffia (või kui soovite, ärimehed ja suurkorporatsioonid) ja salaorganisatsioonid.

– Need salaorganisatsioonid lavastavad sõdasid ja terrorirünnakuid (I ja II maailmasõda, Vietnami sõda, 9/11, 7/7, Bostoni maratoni pommid jne).

– Massimeedia on täis sõjapropagandat. Täna on täiesti normaalne, et näiteks Eesti riik saadab Aafrikasse oma noori mehi “rahu valvama” – sest see on meie kohustus. On üsna tõenäoline, et nii mõnigi nendest samadest eesti poistest saab seal rahu valvates surma – ka see on normaalne!

– On täiesti normaalne, et erinevatesse liitudesse kuuludes jääb kodanikuõigusi iga aastaga vähemaks. Näiteks kui sa tahad omaenda maale ehitada kaevu, siis seda luba on sul praktiliselt võimatu saada, sest olemas on üldine veevärk, mis on kohati varustatud fluoriidiga ja mille hind tõuseb iga aastaga. Samuti on sul praktiliselt võimatu loobuda prügiveo-teenusest. Isegi kui sul ei teki prügi! Nendest keeldudest ja kohustustest võiks kirjutada eraldi artikli. Mu “lemmikkohustus” on maamaks: kui sa ostad endale kinnisvara, olgu see korter, eramaja või heinamaa, siis maksad sa maamaksu ikkagi – mis sest, et sa ostsid selle maa endale.

– Tänases ühiskonnas on normaalne, et meie valuutaks on intressidel põhinev raha (= igavene võlg), mida ei olegi kokkuvõttes mitte kunagi võimalik ära maksta. Kõik tavainimesed maksavad enamuse oma elust võlgasid.

– Täna on normaalne, et põldusid mürgitatakse pestitsiididega, mis tapavad juba mesilaskolooniaid.

– On normaalne, et sa ei saa osta poest orgaanilist kodumaal kasvatatud köögivilja. See ei tasu ära. Seevastu saad sa aga osta kuhjaga maitsetuid mürke täis tomatisarnaseid frukte. Kui sul joppab, siis saad ka GMO-tomati.

– On normaalne, et kõik riigid (sh ka Eesti) ostavad lähiaastatel maksumaksja raha eest mehitamata sõjavarustusega robot-luuredroone, mis hakkavad üle sinu maja ja su laste lasteaia lendama, et meid väljamõeldud terroristide eest kaitsta.

– Hollywood toodab iga aastaga üha vägivaldsemaid filme ja multikaid, tegemist on programmeerimisega, et inimestele tunduks vägivald normaalne.

– Kui sa reisid, siis koheldakse sind lennujaamas kui potentsiaalset terroristi, mis sest, et kõik teavad, et 9/11 oli sisetöö!

Seda listi võibki tegema jääda…

Aga see kõik on pohhui! Peaasi, et neegreid ja pedesid kuskil näha poleks. Ja kui te vaid teaksite, kui paljud teie endi lemmikmuusikutest, -näitlejatest ja teistest avaliku elu tegelastest on geid. Ning tuletage meelde, kui palju imelist loomingut on meie ellu toonud mustanahalised artistid, kunstnikud jne.

Minu eesmärk ei ole kedagi süüdistada või külvata hirmu. Mu soov on levitada armastust, kaastundlikkust ja üksteisemõistmist. Et me kõik tuleksime kokku, parandamaks üheskoos seda imelist maailma, mis meile on antud. Meie planeet on suurepärane koht elamiseks. Kuid siin ruulib üks pisikene türanlik rühmitus, kes meid terroriseerib, nagu kiusajate jõuk koolis. Nad kasutavad mis tahes vahendeid, et meid omavahel pidevalt tülli ajada. Ja meie ülesandeks on teha sellele lõpp. See kõik saab toimuda üksnes seetõttu, et me ise laseme neil tegutseda. Neid on ainult mõni tuhat, meid on 7 miljardit. See on naeruväärne. Ärgake ükskord ometi üles.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: hopkinsmedicine.org

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt