Telegramil oli eile ~42 000 lugejat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2014 kell 13:28handswblack515Eile, 3. aprillil, sündis Telegramil järjekorras kolmas lugejarekord, 41 638 külastajat ühe päeva kohta. Kuigi meil on olnud palju lugejaid varemgi (senine nr 1 rekord 8. jaanuaril 45 283 lugejaga ning teise koha omanikuks  7. märts 41 836 lugejaga), siis esimest korda pälvis nii suurt tähelepanu lugejakiri (“Nukker olukord Tallinkis”). Loodame väga, et see motiveerib inimesi rohkem sõna võtma ning tunnetama üksikisiku sõna jõudu – ja selle annab meile vaba ja sõltumatu intrenet.

 

Lisaks lugejarekordile Telegram.ee lehel jõudis Tallinki-teemaline postitus Facebooki vahendusel  94 500 inimeseni ning meie Facebooki fännide arv sai 27 000 täis. Pole vist raske ennustada, et Tallink kunagi Telegramilt reklaami ostma ei hakka. Ilmselt võib ka arvata, miks paljud teised väljaanded, kellele see lugu saadeti, seda kohe ära trükkima ei tõtanud – reklaamiraha on meediaväljaannetele ju kõige olulisem sissetulekuallikas!

Kuna me soovime olla sisu osas sõltumatud, ei ole Telegram paljudele reklaamiklientidele meeltmööda. Näiteks veebruaris langes meil ära juba kinnitatud reklaam, kuna reklaami üks sponsoreid oli suurpank, kellest me just mõned nädalad varem olime mitte kõige helgemas valguses kirjutanud. Muidugi ei ole paljud firmad, hoolimata meie lugejate arvust, nõus reklaami ostma ka oma maine pärast (alternatiivmeedia, no camoon!). Samuti oleme me ise üsna valivad: oleme tänaseks ära öelnud ostjatele, kes soovisid reklaamida kasiinot, e-sigaretti ja viskit. Ei tundu õige põhimõtteid raha vastu vahetada.

Ilmselt on meie püsilugejad märganud, et alates 10. märtsist on tavapärase 12 loo asemel päevas ilmunud 5–6 lugu. Seda kõike seetõttu, et meil ei ole nii palju raha, et oma töötajatele maksta, seetõttu vähendasime töökoormuse (ja artiklite) arvu. Samuti loobusime märtsis armsast kontorist Jakobsoni tänaval ning iga toimetaja teeb tööd oma kodust.

Seega, nagu te aru saate, oli meie veebruaris toimunud kampaania “Telegrami lugeja vabatahtlik aastamaks 6 eurot” meie jaoks eluliselt oluline ja selle kampaania raames toetas meid umbes 1000 lugejat. Kui teid on iga päev keskmiselt 21 000 – 25 000, siis loodame väga, et teie seas on veel neid, kes peavad Telegrami eksisteerimist vajalikuks. Kindlasti ei soovi me, et sa meid toetaksid, kui iga euro on sulle hakkamasaamiseks oluline. Sina oled meie jaoks palju olulisem kui see, et sa meid toetaksid : ).

Meie igatahes anname endast kõik, et edaspidigi teieni tuua julgeid, ausaid, teistsuguseid, avardavaid ja mõtlema ärgitavaid artikleid ning uurime hea meelega teemasid, mis aitavad muuta Eesti ühiskonda avatumaks, sõbralikumaks, ausamaks ja korruptsioonivabamaks. Kuigi meie igapäevane tavaline lugejate arv 21 – 26 000 ei küüni veel Õhtulehe (u 65 000) või Delfi ja Postimehe (100 000 ja üle) tasemele, oleme me aastaga kogunud arvestatava lugejaskonna. Aitäh, armsad lugejad! Tänu teile ja teie jaoks Telegram eksisteeribki.

Telegrami toetamise info leiad siit.

 

Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

Telegrami loojad

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt