Russell Brand: Ma pole kunagi valimistel hääletanud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2013 kell 20:45Screen Shot 2013-10-26 at 8.41.03 PMKoomik ja näitleja Russell Brand andis BBC-le sellel nädalal tulise intervjuu. Brand oli kutsutud Jeremy Paxmani saatesse Newsnight, sest ta toimetas ühe numbri Suurbritannia iganädalast poliitika- ja kultuuriväljaannet New Statesman ja kirjutas sinna ka pika essee sellest, mida tema poliitikast arvab. Selgus näiteks et Brand pole kunagi hääletamas käinud, kuid mitte selle pärast, et toimuv teda ei huvitaks, vaid selle pärast, et väljavahetamist vajab mehe arvates kogu süsteem. New Statesmani Brandi toimetatud numbrist saigi revolutsiooni-eri.

 

Paxmani üks esimesi küsimusi Brandile oligi, et kui mees kunagi hääletanud pole, siis kuidas julgeb ta üldse poliitika teemadel sõna võtta. Brand vastas, et tema arvates ei muuda hääletamine mitte midagi, sest ükski valitavatest kandidaatidest ei suuda muuta süsteemi. Seepärast on Brandi arvates vajalik otsida praegusele korraldusele alternatiive ja viia läbi revolutsioon. Valed, reetmine ja pettused on Suurbritannia valitsevat poliitilist klassi iseloomustanud Brandi sõnul juba mitmete põlvkondade vältel ning seda mängu mees kaasa mängida ei taha.

Kuna poliitikud on huvitatud vaid korporatsioonide huvide teenimisest, pakub Brand välja administratiivse süsteemi, mis jaotaks põhjalikult ümber väikese eliidi kätte kogunenud rikkused ja lõpetaks planeedi hävitamise. Samas ütleb Brand, et ta pole kindel, mis on parim lahendus, kuid on kindel suure revolutsiooni vajalikkuses, mis tema sõnul pole enam väga kaugel.

 

Brandi intervjuu BBC-le:

 

Brandi essee New Statesmanis. 

Allikas: The Mind Unleashed

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.